Luulen, että kysymys ei tällä hetkellä ole siitä, mitä presidentti Trupm yrittää saavuttaa, vaan siitä, miten sen saavuttaa. Lienee jotakuinkin varmaa että Grönlanti menee tavalla tai toisella Yhdysvalloille. Voi olla kuin Suomenkin kohdalla, tulee kalustoineen turvaksemme. Ei se meitäkään mitenkään haittaa eikä häiritse.
Vasemmistoomme voi nähdä sen ideologia karhuna vain, hehän aina moittineet USA:ta, heille ollut Neuvostoliiton rauhanohjukset.
Tuskin muut kuin harvat kommunistit halu saada Venäjä isännöimään Grönlantiin
3
72
Vastaukset
- Anonyymi00001
Starmer soitti Trumpille; käsitteli myös Trumpin tulliuhkauksia Eurooppaa kohtaan.
"Hän sanoi myös, että on väärin asettaa tulleja liittolaisille NATO-liittolaisten yhteisen turvallisuuden edistämiseksi", tiedottaja sanoi.
Aiemmin samana päivänä Keir Starmer keskusteli Tanskan pääministeri Mette Frederiksenin, EU:n johtajan Ursula von der Leyenin ja Naton pääsihteeri Mark Rutten kanssa. - Anonyymi00002
Vielä puuttuu kun ay-liike menee lakkoon Trumpin takia. Sitetn saisi laittaa tulilangan ja tynyä ay-johtajien persiissiin. Ja lähettä vinku-intiaan.
- Anonyymi00003
Euroopan äärioikeisto tukee Grönlannin itsenäisyyttä tai kuulumista Tanskalle. Kommunisteille tämä ei tietenkään käy, eikä punaista lippalakkia heiluttavalle aatetoverilleen Trumpillekaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501637
- 621592
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101158- 60961
- 49934
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556