Otan vakavsti harkintaan, että saatan muun muassa piirihallituksen eväämisen/muut toimet viranomaistutkintaan tai käynnistän niistä oikeusprosessin!
Hyvät kannattajani ympäri Suomen!
Tällä kertaa puoluejohto ei omaa enää mitään mahdollisuuksia eduskuntavaaliehdokkuuteni estämiseen. Tulen olemaan ehdokkaana eduskuntavaaleissa huhtikuussa 2027, joko Perussuomalaisten, jonkin muun järjellisemmän puolueen tai itse perustamani uuden kansanliikkeen/valitsijayhdistyksen listalla!
Harkitsen vakavasti eroamista Perussuomalaisesta puolueesta. Jos päädyn tähän ratkaisuun kehoitan kaikkia kannattajiani maan laajuisesti seuraamaan esimerkkiäni!
Pyydän välittämään informaatiota mahdollisimman laajalti eteen päin!
Arno Westerholm
Erotaan joukolla
27
207
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyllä! Olen mukana
- Anonyymi00008
Miten ajattelit sinimustia fanittava antipersu Soinisti erota persuista joihin et edes kuulu?
- Anonyymi00002
Näin me teemme, erotkaamme kaikki Perussuomalaisesta puolueesta riippumatta lainkaan siitä ketä kannatetaan!
- Anonyymi00012
Saako kysyä sinimustia fanittava Soinisti miten ajattelit erota puolueesta mihin et edes kuulu? Sinä ap joka olet valjastanut kaikki s24 palstat persujen mustamaalaamiseen. Pitäen 24/7 enemmän kuin hyvän huolen sensuurillasi siitä, ettei sitä häiritä.
- Anonyymi00003
Ole ystävällinen ja eroa ! Tuollaista itkijää ei tarvita missään puolueessa.
- Anonyymi00004
Jos sinulla olisi kannattajia, ei sinun tarvitsisi itkeä täällä, eikä myöskään olisi ollut mahdollista "siirtää" sinua sivuun mistään. Eli se siitä paskasta taas.
- Anonyymi00005
Ei kovinkaan fiksua toimintaa "Arnolta". Nimettömänä paiskia paskaa ja valheita.
- Anonyymi00006
Ei ole kovinkaan fiksua esiintyä asianomaisena suoIi24 palstoilla..
- Anonyymi00026
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ei ole kovinkaan fiksua esiintyä asianomaisena suoIi24 palstoilla..
Yllä aloituksessa oleva teksti on osakopio Westerholmin oman kirjoituksensa kommentointikentässä julkaisemasta kirjelmästä Uudenmaan PS-johdolle. Westerholm ei itse ole tehnyt tai pyytänyt tekemään kyseistä aloitusta.
On hyvä, että Westerholmia aktiivisesti kannatetaan, mutta älkää vahingossa tehkö aloituksia jotka näyttävät suoraan Westerholmin kirjoittamilta, virallisilta lausunnoilta alkekirjoituksineen! - Anonyymi00033
Anonyymi00026 kirjoitti:
Yllä aloituksessa oleva teksti on osakopio Westerholmin oman kirjoituksensa kommentointikentässä julkaisemasta kirjelmästä Uudenmaan PS-johdolle. Westerholm ei itse ole tehnyt tai pyytänyt tekemään kyseistä aloitusta.
On hyvä, että Westerholmia aktiivisesti kannatetaan, mutta älkää vahingossa tehkö aloituksia jotka näyttävät suoraan Westerholmin kirjoittamilta, virallisilta lausunnoilta alkekirjoituksineen!Kopiot on kieletty palstan säännöissä ja käytännöissä.
- Anonyymi00010
Samaa paskaa vähän erilaisessa paketissa : )
- Anonyymi00014
Niin että kaikki eroamaan persuista jos jokin tuntematon vallankipeä takarivin Tauno ei pääse persujen listoille eduskuntavaaleissa???
- Anonyymi00016
Ei ole edes ensimmäinen kerta kun uhkailee erolla. Käräjillä uhkailee jos ei pääse ehdolle vaaleissa persujen ehdokkaana joiden johtoa vastaan sotii joka välissä edellisten syrjäyttämispyrkimyksineen. Ihmetellen miksi puoluepamput ei hänestä pahemmin diggaile ainoa vihollisen ollessa asianomaiselle luetun perusteella perussuomalaiset. Joukkoeroja vaatien jos ei saa haluamaansa. Kysymyksen kuuluessa miten kauan persupomot toimintaa vielä katselee ennen kuin antaa potkut puolueesta?
- Anonyymi00020
Lupailee asioita puolueen johtoon päästessään jotka ovat niin naurettavia ettei ne edes naurata.
- Anonyymi00015
Monesko kerta tuo jo on, kun uhkailee eroavansa puolueesta jos ei saa sitä tai tätä? Kertoen kuinka on niin hyvä poliitikko ja ihminen että muut puolueet tappelee kuka hänet saa puolueeseensa.
- Anonyymi00018
Ilman että toteuttaa tälläkään kertaa uhkauksiaan koska ei ole yhtään mitään ilman persuja.
- Anonyymi00022
Anonyymi00018 kirjoitti:
Ilman että toteuttaa tälläkään kertaa uhkauksiaan koska ei ole yhtään mitään ilman persuja.
Hillotolppalaisten somepropagandistit vauhdissa?
- Anonyymi00024
Anonyymi00022 kirjoitti:
Hillotolppalaisten somepropagandistit vauhdissa?
Soita ap paranoid.
- Anonyymi00025
Anonyymi00024 kirjoitti:
Soita ap paranoid.
Kolahtiko kipeästi?
- Anonyymi00023
On hyvä, että Westerholmia kannatetaan ja hänen politiikastaan ja PS:n johdon toimista käydään keskustelua. Samoin on erinomaista aktiivisuutta, että tärkeää asiaa pidetään yllä!
Kun Westerholm antaa virallisen lausunnon yms. hän myös allekirjoittaa sen nimellään. Westerholm ilmoitti, että hän ei toistaiseksi pysty kirjautuneena kommentoimaan oman bloginsa kommentointikenttää.
Westerholm julkaisi virallisesti Uudenmaan PS piirin johdolle lähettämänsä kirjelmän, vaikka ei julkaisua pystynyt omalla nimellään tekemään.
NYT OLISI TÄRKEÄÄ, että jos Westerholmia,siteerataan, tai hänen osittainen/kokonainen julkaisunsa tuodaan esiin esim. S24 palstalla, asiasta käy ilmi, että kyse on Westerholmia kannattavasta aloituksesta. Jos Westerholmia siteerataan tulisi nimi laittaa aina kuten sitaateissa: - Arno Westerholm - .
Nyt aloitus näyttäytyy Westerholmin itsensä tekemänä mikä ei pidä paikkaansa. Näin hyvä tarkoitus voi kääntyä itseään vastaan, koska palsta on täynnä ”verenhimoisia” trolleja väärentääkseen ja muuttaakseen/ irrottaakseen yksityiskohdan epäsuotuisasti varsinaisesta kontekstista.- Anonyymi00027
Aina yhtä huvittavaa kun sinä Westerholm puhut itsestäsi kuinka kyseessä olisi sinulle vieras ihminen mutta itse kysymykseen. Kuinka sinun missoitasi palvelee se, että sinun nimissä tehdään avauksia joista saa mielikuvan ihmisestä joka ei käy ihan täysillä?
- Anonyymi00028
Anonyymi00027 kirjoitti:
Aina yhtä huvittavaa kun sinä Westerholm puhut itsestäsi kuinka kyseessä olisi sinulle vieras ihminen mutta itse kysymykseen. Kuinka sinun missoitasi palvelee se, että sinun nimissä tehdään avauksia joista saa mielikuvan ihmisestä joka ei käy ihan täysillä?
On suorastaan hillittömän huvittavaa, kun skitso Kopiopersu kirjoittaa, saavansa "mielikuvan ihmisestä, joka käy ihan täysillä". 🤪🤣
- Anonyymi00029
Anonyymi00028 kirjoitti:
On suorastaan hillittömän huvittavaa, kun skitso Kopiopersu kirjoittaa, saavansa "mielikuvan ihmisestä, joka käy ihan täysillä". 🤪🤣
Korjaus, siis "mielikuvan ihmisestä, joka ei käy täysillä".
- Anonyymi00031
Hyvä pointti👍!
- Anonyymi00032
Anonyymi00031 kirjoitti:
Hyvä pointti👍!
Tämä tänään lähettämäni kommentti Hyvä pointti👍! Oli kannatuksen osoitus, jossa kommentoitiin Westerholmiin liittyvän siteeraamisen tärkeyttä. Painotettiin, että Westerholin omat lsusunnot ja niistä esitetyt, osakokonaisuuksiin perustuvat sitaatit tulee selkeästi erotella.
Ylläpito haluaa hämmentää ”soppaa” ja kommenttini on sijainniltaan kohdassa, jossa peukuttaisin Westerholmia solvaavia häiriköitä.
- Anonyymi00034
Perussuomalaisten jäsenistön keskuudessa on menossa jyrkkä jako jyviin ja akanoihin, vain akanat jäävät, jyvät taas ymmärtävät mihin ovat liittyneet ja jättävät puolueen.
- Anonyymi00035
Ja on muistettava, että luonnossakin akanat mätääntyvät, mutta jyvistä nousee uusi oras!
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521784092Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään823232Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242406Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv562216Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?882075TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851371Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään261290- 401280
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli631119Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10788