Vertailin samanaikaisesti Potun ja Johtajan matkassa Kick-striimejä, kun yhtä matkaa tuolla kulkevat ja pitää kyllä sanoa, että Johtajan matkassa on parempi kuvaaja. Ei ole kamera koko ajan omaa naamaa kohti, vaan enempi näkee sitä yleistä hulinaa ympärillä.
Pottu kuvaa vain omaa naamaansa
Anonyymi-ap
40718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Eilinen ilta oli kyllä 0/5. Mikähän siinä on kun aina alkaa sama uhoominen ja uhkailu. Jotain on pielessä. Jospa rauhoittuisi ja nauttisi lomasta.
Pottu on vähän niin kuin Trumppi.
Olipa tuokin vertaus.
Onhan heissä jotain yhtäläisyyttä esim. kuuluisuus.
Paremminkin lihavuus ja napoleon-kompleksi.
Striimi pätkii jatkuvasti. Ihan farssi.
https://kick.com/pottukoiralive/videos/a652ad27-6c2c-4deb-bdfd-f32f5ecdf125
Siinäpä maistiaisia Potun Thaimaan keikasta. Ei taida #ikkeli näkyä muutoin kuin peilin kautta.
Olipas hauskaa katseltavaa kun pottu oli kalaharrin luona kalastamassa. Paikallisetkin taisivat hiukan hymähtää vantteralle pikkumiehelle joka saalisti ison kalan.
Kumpi on kuvassa pulskempi?
https://www.youtube.com/shorts/imZbE4L7z2s
Onhan se hauska katsoa kun ihminen pilaa terveytensä .
Potulla vielä 20 vuotta työikää. Kova täytyy olla fysiikka jos kestää ryypätä vielä tuon 20 v.
Miksi murehtia tuommoisia?
Eipä niin. Thaimaan rannoilta saa hyvin edullisesti mukaansa ho-ratsun.
Kuvaa vain omaa naamaansa? No siinäpä sitten yksi Ylä-Savon narsisti, joka kuriin saatettava on.
Eiköhän tuo tulevaisuudessa terveys aseta rajat. Tuollaista ryyppäämistä kestä norsunnahkainen #ersekään.
Omapahan on asiansa ryyppäsi tai ei mutta kovaa tiliä tekee.
Paljonko olet itse touhua rahoittanut?
Nolla euroa.
Nyt on lutikat riesana, ei taida pottu tietää miten hankala päästä niistä eroon. Ei auta jos vaihtaa yöpaikkaa .
Lutikat on pieni vaiva verrattuna siihen mitä on tulossa
Vajaaseen viikkoon noin 10tht ekua tillllle jokelle,pärjää paremmin kuin insinöörit👍🥰
Niin koska ei maksa veroja.
Hehe..ehkä katuu tienaamisiaan jossain vaiheessa. Kenenkään terveys ei tuollaista elämää kestä.
Niistä on jo verot maksettu mitä saa👍
Pottu eilen illalla poltteli vespiipulla mukamas höpötupakkia. Näytteli sen jälkeen taas tapansa mukaan että oli mukamas sekaisin.
Hyvin monta kertaa on tehnyt tuota teatteria ja fanit uskoo🤣
Jos höpöttiä polttelee niin kyllä siitä aika rifmu nousee. Nyt pottu vaan istuu hyvin rauhallisesti paikoillaan ja silmiään pyörittelee ja matalalla äänellä kuiskailee. Just päin vastaista mitä oikeasti olisi. Meno menisi villiksi jos oikeasti hönkäilee höpöttiä piipusta
Meno on mennyt monesti enemmän kun villiksi ainakin harjuinmaalla. Syyke pettää ja rakki riehuu. Paisuu paisumistaan niin pötsi kun nuppikin. Milloin leikkaa kiinni ja koneisto pettää. Tuolla menolla pian.
No ei tuo kovin riehuu. Nenäkarvojaan esittelee kameralle
Onhan teillä joutelijoilla huvit kun jaksatte seurata toisten elämää päivästä päivään. Olisko parempi kun eläs omaa elämää.
Siinä sivussa katellaan pottua ja on muuten katsottu alusta alkaen.
Sitä voi ihmetellä ja katsoa kun jotkut tekee rahaa ryyppäämällä ja huumeita käyttämällä. Hauskaa riittää niin kauan kun terveys kestää.
Ihmettelen vaan mitä saa pahimmassa tapauksessa lapset kärsiä koulussa kun isä on tuollainen.
Pottuhan opettaa lapsia että heti vaan nyrkkiä päähän kun joku tulee kiusaamaan tms.
Se kun voi se yksi lyönti olla kohtalokas, on tapauksia Suomessakin että yksi lyönti nyrkillä päähän voi johtaa kuolemaan tai ainakin niin kun kaatui ja lyö päänsä.
Ei pitäisi ikinä polttaa päreitään niin että turvautuu iskuihin. Parempi niellä kiukku ja poistua paikalta.
Itsepuolustuksen paras menetelmä on karata eli jalat alle.
Pottuhan nyt ei itse pärjää kellekkään 🤣🤣🤣
Surkeaa kontenttia nyt Thaimaasta. Eikö ole hitustakaan mielikuvitusta.
Aina kehuu katsojamäärillään, mutta ihan varmasti olisi vielä enemmän katsojia, jos välillä kävisi jotain nähtävyyksiäkin katselemassa, eikä aina samaa päiväni murmelina -rallia villan ja Soi 6:n välillä. Ja sekin aina yöaikaan. Kovin on yksitoikkoista.
Viikkotolkulla istua tursottaa Thaimaan lämmössä nenäkarvaliveä pitämässä, mutta eipä hän juurikaan mitään oikeaa Thaimaata siellä näe. Olisi mukava nähdä ihan tavallistakin paikallisten arkea myös päiväsaikaan.
Sitten vielä se ymmärtämättömyys ja kunnioituksen puute paikallista kulttuuria kohtaan. Toisen ihmisen pään hiplailu koetaan siellä käsittääkseni loukkaavana. Ja se potun hehkuttama thaimaalaisten iloisuuskin on suurelta osin feikkiä. Pelkkä kulttuuriin kuuluva ulkokuori. Siksi kai sitä taidetaankin hymyjen maaksi kutsua.
Pottaatti kehua retostaa Mersun rotiskolla ja virossa asumisella, ei pääse ulosotto kuulemma kun Virossa kirjoilla. Voi voi tuota jokea kun se luulee että kaikki on kateellisia jos muutama kymmen kilo tilillä. Ei näin, ei näin. Ei ole sen väärti että terveys menee ja syyke. " "minnuu pelottaa."
Juntti on juntti, paras olis pysytellä Runnilla
XXXTouristin livet on parempia kuin Potun.
Niin on.. pottu vaan öllötää pöydän ääressä kun on jo niin pallukka että tuskin jaksaa kävellä.
Ehkä yhdyntäkin jo vaikeaa suuren pallukkamahan vuoksi, siksi maksetut naiset vain käy Potun villalla ilman mitään kontaktia. Pottu vaan haukkuu niitä illan ja heittää sitten ulos.
Pojilla tilanteet vähän eskaloitui tänään ja molemmat saivat jonkinlaisen turpasaunan:
https://www.youtube.com/watch?v=BzZNRCTbRT8