Seiskassa: "minulla ei ole apuja" johon Esko kuittaili, että ei purematta niele Martinan puheita, hän huomauttaa auttavansa tätä aika paljon. Kuinkahan monta kertaa on koira ollut Eskolla hoidossa ja nuorin tyttö. Martina yrittää taas tehdä itsestään jotain ihme äitiä, mitä ei ole. Ihme nainen on kyllä siinä suhteessa, miten juoksee miesten perässä ulkomailla. En arvosta tälläistä äitiä.
Martina puhui pötyä taas
Anonyymi-ap
51484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Kummallista, että Esko antaa Martinan puhua mitä sattuu. Haluaako esko, että Martina mokailee.
Martina. Martina. Martina. 🤗Martina. Martina. Martina 💗💗.
Kai nyt kävit sen instassa laittamassa noi sydämet
Ja taas verrokkina Sofia Belorf. Tästä on pääteltävissä, että ainoa mihin kannattaa verrata on Sofia
Sehän oli ettei pidä Sofia Belórfista. En muuten pidä minäkään. Valehtelija luuseri ja salarakkaana ollut jo monessa maassa. Ja kaikki miehet ovat olleet perheellisiä miehiä vielä.
Ei kai noi kumpikaan palstalaisten pitämisiä tarvitse. Pitäis yrittää ymmärtää, että ko henkilöt on käytännössä instahahmoja. Kummankaan todellisesta elämästä ei tiedä täällä kukaan
Eipä martinaa voikaan verrata keneenkään muuhun kuin tuohon mainitsemaasi.
Molemmat näyttää ulkopuolisille täysin kiillotetun kuvan joka on kaukana todellisesta.
Onneksi kaikki järkevät näkee kulissien taakse, naureskellen öky- ja prinsessaelämälle sekä v..un vihkoon menneille unelmille.
Toisella on kuitenkin ansiotulot 133 703,26 euroa. Toisella tasan 0 - €. Joten sellainen ero heillä on ainakin 😂.
Jälleen unohdat totuuden että summasta vähän yli 108000e oli Martan kengurun kanssa perustetusta yhtiöstä itselleen maksamaa palkkaa. Sophian tulot ei näy Suomessa koska on asunut ulkomailla useita vuosia.
Aikas äkkiä sait taas Sofiankin ketjuun.
Sofiaa voisi verrata tähän Karoliina Koivuun. Rahanpesusta syytteen ovat molemat saaneet. Sofia setvi itsensä siitä ilman tuomiota. Sai kuitenkin huumeiden käytöstä ja hallussa pidosta tuomion Sofia. Saa nähdä miten käy Karoliinan.
Niin, ja tossa vertauksessa kannattaa katsoa koko kuvaa, ei pelkkää riviä veroilmoituksesta.
Nolla tuloa ei tarkoita nolla elämää, jos jonkun muun piikki käy korttikoneessa.
Ja toisinpäin: jos tulot on omissa nimissä, niin myös asuminen, lapset, arki ja laskut tulee omasta taskusta.
Anteeksi tarkoitin tietenkin Karoliina Koivistoa !
Mikä on perheellisten miesten vastuu, hehän sen valinnan tekee. Pysyä vaimon luona vai ottaa salarakas? Tangoon tarvitaan kaksi.
Sofia on ikänsä elänyt miesten rahoilla. Niko Ranta Aho maksoi 50 000 euron ulosotot ja Stefan Therman maksoi 30 000 tuhannen euron ulosotot. Nykyinen elättäjä vanha perheelinen mies, on elättänyt jo Sofiaa yli vuoden.
Höpö höpö ja vielä höpö. Samaa paskaa olet jauhanut jo sadoilla kommenteilla ja ainoastaan olet tehnyt niillä itsesi todellakin naurun alaiseksi 😎.
Vieläkö Sofia Belórf baaritiskillä ja vessoissa kontalaan pyllistelee ?
Sofia ei ole ollut missään töissä Dubaissa ja turha yrittää jauhaa valheita. Vai sanotaanko työksi, kun vaihtaa miehiä ja hotellihuoneita niiden kanssa ?
Stefan elätti Marttaa 9 vuotta kartanossaan Hangossa, Espanjan villassa, Levin lomakämpässä. Majoitti myöskin Martan sukua, exää ja sen tyttöä.
Jos olis ollut Sofia Belórf töissä Dubaissa. Olisi kyllä instas kertonut siitä asiasta. Baareissa kyllä istui eri miesten kanssa, jos sitä voi sanoa kans töiksi.
Mikä vanha se mies on, saman ikäinen kuin Esko!
Ei elättänyt. Koska Martina oli koko 9-vuoden ajan työelämässä itse. Sen näkee kaikki ja voi tarkistaa verotiedoista kaiken. Sofia vei Stefan Thermanin konkurssiin ja menetti kaiken ja myös maineensa.
Kysypä Sofialta, jos asia kiinnostaa!
Joo ei oteta huomioon sitä, että noi ansiotulot muodostui tappiolle vedetyistä firmoista.
Toihan on ihan tosiasia. Senhän voi jokainen todeta yritysten tiedoista
Vieläkö Martina on sohvalla 90 asteen kulmassa, niinkuin Stefu sanoi.
Miksi martina toistuvasti toi julki mun- Hanko, mun- Levi, mun- hevoset jne jne ?? Mikään niistä ei ollu sen.
Vieläkö Martina on polvillaan Levin vessan lattialla. Kotiin tultiin polvet mustelmilla Eskon sanoin.
Eppu normaali
[Verse 1]
Aa, lähdössä tähtiin
Aa, jotka yhdessä nähtiin
Sano etkö seuraisi minua retkelle tälle
Hyvästit jättäisit elämälle
[Verse 2]
Maailma hukkuu hätään ja paskaan
Eikä pelkoa torju ase paraskaan
Tuletko mukaan jos lähtisin muille
Planeetoille tähdille kuille
[Pre-Chorus]
Tiedäthän että se on unelmaa
Ei muuten voi pakoon päästä maailmaa
Tulisitko silti vaunuihin vaivaisiin
Toivioretkelle taivaisiin
[Chorus]
Lähdemme luo tähtemme
Sinne tein tien sinne sut vien
Silmämme suljemme
Tähdenlennon tiellä kuljemme
[Verse 3]
Aa, lähdimme tähtiin
Aa, meidän lähtevän nähtiin
Tähdenlennon tiellä sinua lemmin
Maailma räjähti myöhemmin
You might also like
Peto minussa
Eppu Normaali
Taivaassa perseet tervataan
Eppu Normaali
Murheellisten laulujen maa
Eppu Normaali
[Pre-Chorus]
Tiedäthän että se on unelmaa
Ei muuten voi pakoon päästä maailmaa
Tulisitko silti vaunuihin vaivaisiin
Toivioretkelle taivaisiin
[Chorus]
Lähdemme luo tähtemme
Sinne tein tien sinne sut vien
Silmämme suljemme
Tähdenlennon tiellä kuljemme
Lähdemme luo tähtemme
Sinne tein tien sinne sut vien
Silmämme suljemme
Tähdenlennon tiellä kuljemme
Lähdemme luo tähtemme
Sinne tein tien sinne sut vien
Silmämme suljemme...
Mitäs nauramista totuudessa on?
Salarakas on Martina, mennään hotellin keittiön sivuovesta pan.maan, miehet vaihtuu tasaisin väliajoin, kaikki on elämän rakkauksia, ollaan loppuelämä yhdessä, kurkoitellaan tähtiä taivaalta, on sielunkumppani, häitä hehkutetaan vuosi aikaisemmin, mitkä meni vihkoon, valehdellaan, että ollaan yhdessä ym.
Arvostatko valehtelevia ihmisiä?
Eipä oo raha onnea ja rakkautta tuonut Martinalle. Sofialla molemmat.
Kun Martta rynys polvillaan Levin vessassa, sillä oli tuottamaton tanssiryhmä, senkin palkat jäi maksamatta ja verot ulosotossa. Stefanin kanssa ollessaan aloitti myydä kopioituja jumppa- ja ruokaohjeita. Samaan aikaan somebuumi kuumimmillaan, joten kaikki naamat kelpasi mainoksiin jopa joihinkin tv-kisoihin. Stefanin varallisuus mahdollisti kokopäiväisen harjoittelun, valmentajat, löhöelämän kun apulaiset hoiti kodin ja tytön.
Niin se muutes on. Kovin on Martina väsyneen ja kireän näköinen nykyään.
Martina ei onneksi tarvinnut koskaan rahasta konttata, miesten edessä. Sofia on sitä tehnyt esimerkiksi Englannissa hotellissa.
Ei ollut oikeesti salarakas Martina. Koska mies ei ollut avioliitossa eikä avoliitossa. Ainut oikea salarakas on Sofia Belórf. Englanissa oli ollut kahden miehen salarakas. Sitten oli Stefanin salarakas. Dubaissa aloitti tään nykyisen ettäjän kanssa salapanona. Mies on avioliitossa ja pienen lapsen isä Floridassa.
Siellä Hangossa oli myös ”tallivastaava”🤣.
martina siellä mennä patsasteli oikein kartanon emäntänä. Ja mihinkään ei oo muuttunu niistä ajoista. Varsinainen naispuolinen Turhapuro.
Niin siellä tääkin uusi Hangon emäntä tallusteli eli Sofia Belórf. Piti mennä avioliittoon ja perustaa perhe. Sofia kirjoitti, että asuvat puolet vuodesta ulkomailla ja puolet ajasta kotimaassa. Kävi vaan niin ikävästi, ettei Stefan Therman edes ostanut kihlasormusta Sofialle.
Ostiko Martinalle ???? Minusta tulee ensi kesänä rouva Thetman!
Juu ja jätkän sekoilut annettiin anteeksi kun vaakakupissa oli ne ”puitteet” joista ei niin vaan olis halunnu luopua. Raha ja luksus rauhoittaa. Ja nyt on aivan rikkiuupunut kun aussi ei ollukaan Roope Ankka.
Sofia😍 Sofia😍 Sofia😍 Wau mikä kaunokainen🥰
Eipä ole Sofia istunut oikeudessa pahoinpitelystä, Martina on.
Kuinkahan paljon Stefulla meni rahaa Martinan ja muksujen elättämiseen summa on varmaan hirmuinen.
Aloitus tehty Martinasta Seiskan jutun perusteella. Eikös hattarapää ole kärppänä paikalla ja taas samat vanhat jutut Sofiasta. Tekis nyt oman ketjun hänelle ja kirjoittaisi nuo samat jutut sinne. En edelleenkään ymmärrä, miksi nämä kaksi on vertailukelpoisia.
Hyvä kysymys. Mutta palvojan mielestä ovat verrokkeja. Eli saman tasoisia
Niinpä. Samaa täällä moni ihmettelee. Taikka eihän siinä enää mitään ihmettelemistä ole.
Sivistyksen taso suorastaan huutaa. 🤣
Parempi home korvissa kuin korvien välissä.
Voi tätä yhtä raikkaan, kun ei keksi Mattinata mitään puolustusta, niin revitään saman tien Sofia esiin. Kovin on köyhät eväät jollain. Vieläkö Martina harrastaa Levillä olla polvillaan vessan lattialla, Eskon mukaan tuli kotiin polvet mustelmilla.😂
Miksi pitäisi puolustella itsestään selviä asioita ja ärsyttää sairasta vainoojaa ?