Mitkä slotit on tällä hetkellä kuumimmillaan netissä ja miksi juuri ne?

Anonyymi-ap

Moi kaikille! Tässä mun subjektiivinen fiilislista niistä peleistä, jotka tuntuu olevan just nyt kaikkien huulilla ja joissa tuntuu olevan eniten actionia ja isoja voittoja ilmassa. Ei oo mitään virallista tilastoa takana, mutta näitä pyörii Twitchissä, foorumeilla ja kaveriporukoissa eniten.

1. Book of Dead – edelleen kuningas, ei kai tarvi selitellä. Laajenevat symbolit + ilmaiskierrokset = joko kuollut hiljaisuus tai 5000x+ putkeen. Moni vannoo, että tää on se peli, jossa ne suurimmat potit tulee just nyt.

2. Money Train (varsinkin 3 ja 4) – hypermoderni höyryjuna-meininki. Bonus buy -fanit rakastaa, koska täällä voi oikeesti räjähtää miljoonatasolle jos luck osuu kohdalle. Wheelit ja persistent collectorit tekee peleistä addiktoivia.

3. Gates of Olympus – zeus heittelee mulkkuja taivaalta ja tumblettaa voittoja päällekkäin. Moni sanoo, että tää on se peli, jossa 100x–500x osuu yllättävän usein verrattuna muihin.

4. Fire Joker Freeze – vanhan koulun tuntu, mutta wheel of multipliers tekee siitä nykyään oikeesti vaarallisen. Pieniin panoksiin saa jo ihan siistiä actionia ja välillä se freeze + retrigger -kombo vie hassusti tuhansia.

5. Big Bass Splash / Bonanza -tyyliset kalastus- ja kaljamestaripelit – splash-versio tuntuu olevan just nyt se, missä kalastajat vetää eniten isoja kalastussymboleita ja modifiereita. Ei oo yhtä räjähtävä kuin edelliset, mutta tasaisemmin isoja voittoja.

Täällä koko lista -> https://www.highroller.com/fi/blogs/kolikkopelit-netissa

Mä oon huomannu, että just nyt pelaajat hakee pelejä, joissa on joko bonus buy -mahdollisuus tai tosi vahva free spin -mekaniikka + multiplierit. Korkea volatiliteetti rokkaa, matala ei tunnu kiinnostavan juuri ketään. Mitä te muut pelaatte just nyt eniten? Onko teillä joku peli, joka on alkanu yhtäkkiä maksaa paljon paremmin? 😄

0

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Muistatko kaivattusi

        Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
        Ikävä
        149
        2189
      2. 121
        1475
      3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

        Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
        Maailman menoa
        337
        1289
      4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

        Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
        Ilmajoki
        67
        1214
      5. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

        https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
        Maailman menoa
        140
        1200
      6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

        Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
        Maailman menoa
        3
        1191
      7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

        Siis tosi tosi tosi ujon...
        Ikävä
        141
        1169
      8. Mulla on ikävä

        sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
        Ikävä
        49
        1119
      9. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

        Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
        Maailman menoa
        158
        1033
      10. Milloin bikineistä

        Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
        Maailman menoa
        101
        1000
      Aihe