Hei. Huomasin tuossa että pitkään hakivat leipuria ja sit oli tauko ja nyt hakevat uudestaan... Olen miettinyt hakemista mutta en ole paikallinen joten haluaisin tietää johtuuko heidän jatkuva haku leipureille siitä että ei löydy ketään vaan onko työnantajalla joku maine mikä olisi hyvä tietää?
Vilen leipomo
11
675
Vastaukset
- Anonyymi00001
ei mitää hajua mutta virrat muuten on karmea paikka että täältä yleensä vaan yritetään päästä pois kepumafiaa ym psskaa jne...
- Anonyymi00002
Noniin höpöhöpö taas. Ihmeellistä mustamaalaamista jälleen kerran
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Noniin höpöhöpö taas. Ihmeellistä mustamaalaamista jälleen kerran
edellinen ajettu pois viikatteiden talikoiden ja kirveiden kanssa... oli erilainen?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
edellinen ajettu pois viikatteiden talikoiden ja kirveiden kanssa... oli erilainen?
Mitähän taas selität, ei kannata uskoa kaikkea mitä äänet päässä kertoo...
- Anonyymi00006
Kaikki kepukunnat ovat samanlaisia taantuvia paikkoja. Nuoret muuttavat pois ihmisten ilmoille ja vanhat kepuisännät kohti hautausmaata.
- Anonyymi00005
Sulo oli huoltamo yrittäjä eikä leipuri
- Anonyymi00007
Huoltamoyrittäjä on yhdys sana 😂
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Huoltamoyrittäjä on yhdys sana 😂
Ja myös yhdyssana on yhdyssana.
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Huoltamoyrittäjä on yhdys sana 😂
mutta kun se huoltamokin lopetettiin
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
mutta kun se huoltamokin lopetettiin
Se huoltamo, missä Sulo Vilen piti fiktiivistä huoltamoa tv-sarjassa, lopetti toimintansa 70-luvulla. Ja se sijaitsi Ylöjärvellä.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Se huoltamo, missä Sulo Vilen piti fiktiivistä huoltamoa tv-sarjassa, lopetti toimintansa 70-luvulla. Ja se sijaitsi Ylöjärvellä.
Ok boomer
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833