maailman mahtavimman henkilön pelikutsusta, niin kuin jotkut siantuntijat väittävät? Mitä siitä olisi seurannut Suomelle ja EUlle ja ennen kaikkea Ukrainalle? Kaikkien noiden tilanne olisi paljon huonompi. Ukraina avustus olisi mahdollisesti tyrehtynyt täysin ja ryssä istuisi Kiovassa. EU:ssa mietittäisiin syitä tapahtuneeseen, kun 50 % tullit iskivät. Suomessa jäänmurtaja tilaus olisi saamatta jne. Siantuntijat ja vasurit voisivat keskittyä vaan kertomaan sikolätin ja kommunismin ihanuudesta. Siat samoin kuin vasurit viihtyvät hyvin paskan seassa.
Stubb on toiminut täysin oikein golfatessa Trumpin kanssa. Olisiko hänen pitänyt kieltäytyä
21
221
Vastaukset 21
- Anonyymi00001
Ei tuo tavallaan väärin ole, mutta ei saa hölmönä kuvitella, että bisneksen konkari ole itselleen itsekkäästi tekemässä jotain.
- Anonyymi00004
On selvää, että Trump ei tee mitään ilman tarkoitusta. Jos hän on valmis viettämään aikaa Stubbin kanssa, niin siihen on painavat syynsä. Trump ei valinnut Orpoa, eikä muita EU päämistereitä tai presidenttejä vaan Stubbin.
Kaiken muiden Stubbin ansioiden lisäksi, yksi seikka on medialta on jäänyt havaitsematta eli se, että XI oli halunnut tavata Stubbin ja Stubb arvosti Xi tä. Stubb sai arvokkaan vastaanoton Kiinassa. Arvatenkin Trump yritti lypsää Stubbilta tietoa XI ´stä. Saiko, tuskin. - Anonyymi00011
Anonyymi00004 kirjoitti:
On selvää, että Trump ei tee mitään ilman tarkoitusta. Jos hän on valmis viettämään aikaa Stubbin kanssa, niin siihen on painavat syynsä. Trump ei valinnut Orpoa, eikä muita EU päämistereitä tai presidenttejä vaan Stubbin.
Kaiken muiden Stubbin ansioiden lisäksi, yksi seikka on medialta on jäänyt havaitsematta eli se, että XI oli halunnut tavata Stubbin ja Stubb arvosti Xi tä. Stubb sai arvokkaan vastaanoton Kiinassa. Arvatenkin Trump yritti lypsää Stubbilta tietoa XI ´stä. Saiko, tuskin.Dunja:
Stubbilla on ollut loistava ura. Ei kuka tahansa pääse Trumpin caddieksi, - Anonyymi00020
Anonyymi00011 kirjoitti:
Dunja:
Stubbilla on ollut loistava ura. Ei kuka tahansa pääse Trumpin caddieksi,Stubb on trumpin koira
- Anonyymi00023
HEI, PIAN GOLFATAAN GAZAN RIVIERAN VIHERIÖLLÄ
- Anonyymi00002
Suomen kannattaa laittaa oma teollisuus käyntiin. Taistelurobottien valmistus ja töihin oikein palkattuja työtön. Näin maassa on joku joka haluaa vielä puolustaa sitä.
- Anonyymi00003
Trump ei pyytänyt Stubbia golfaamaan. Stubb itse tyrkytti itseään.
- Anonyymi00005
Sinä valehtelet kuin vasuri aina ja ikuisesti
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Sinä valehtelet kuin vasuri aina ja ikuisesti
Stubb oli itse yhteydessä Trumppiin. Hän on ihaillut (nuoleskellut) Trumppia julkisesti kun sanoi, että jos hänet valitaan presidentiksi niin ensimmäisenä hän haluaa kutsua Trumpin Suomeen ja saunaan. 🤭
- Anonyymi00007
Tyrkyttäytymisen takia Stubb sai kutsun.
- Anonyymi00015
Hyvä kielestään kuulema😂
- Anonyymi00021
Nimenomaan näin
- Anonyymi00008
Trump on siirtänyt valloitushalunsa Etelä-Amerikan suuntaan, on jo nyt Venezuelassa, sitten tulee Kuuba, Meksiko ja ne pienemmät valtiot, kuten Nicaragua, Uruguay, Paraguay jne. Isot valtiot Brasilia ja Argentiina ehkä pysyvät Trumpin ulottumissa.
- Anonyymi00009
Trump himoitsee myös Grönlantia.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Trump himoitsee myös Grönlantia.
Iceland muuttuu vähitellen vihreäksi ja helpommin hyödynnetäväksi.
Trumpin jälkeläiset pääsee tekeen bisnestä kun Aku tekee nyt jo diilit.
- Anonyymi00012
Kokoomus on neroja täynnä.
Kiina Avoimesti tukee Venäjää !!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011770799.html
Missähän Orponen luuraa delegaationsa kanssa? - Anonyymi00013
meidän pitäs auttaa venäjää lyömään ukraina niin pieni suomi pääsisi kerrankin voittajan puolelle. Päästäs kostamaan talvisodan ukraanalaisten uhoilu
- Anonyymi00022
Kiitos totuudesta
- Anonyymi00016
Stubb todennäköisesti taas tyrkytti itsensä Trumin pelikaveriksi. Kalliiksi tuli Suomelle sekin peli Suomesta yhdysvaltoihin ja takaisin yhden pelin takia.
- Anonyymi00017
Kyllä Stubb teki omalta kannaltaan täysin oikein. Kun pelaa poliittista uhkapeliä toisen vastuiden piikkiin, niin ainut mahdollisuus on pitää pelivälit priimassa kunnossa.
- Anonyymi00019
Toivottavasti tyrehtyy maksakoon zelenesky itse
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251905- 128865
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90565- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko63503Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi269491- 12487
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9449Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32441Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406