Sinä vasemmistossa heiluva, joka kyseletpersujen sotilasarvoja.

Ei kaikki pääse armeijan leipiin vaikka olisi haluja. Meillä on kuitenkin monet työt joiden kriisiaikana auttava puollustusta.

Kysele välillå Pekan arvoa ja kommunistien, jotka joutuvat lusimaan kriisiaikana.

Koskelakin kannatti puollustulsen tehostamista, kun Trumppi on vallassa. Siihen saakka jarrutteli puollustuksen rahanmenoja.
29274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Persujen sotilasarvojen kysely on nimenomaan yhtä tyhjän kanssa.

Äänestä
  • Ainoa jolla on tähän mennessä löytynyt asepalvelu käytynä on Arno Westerholm.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ainoa jolla on tähän mennessä löytynyt asepalvelu käytynä on Arno Westerholm.

    Sekään ei ole ihan varma juttu.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Sekään ei ole ihan varma juttu.

    No kyllä se nyt on varma juttu, Westerholm on pitkän linjan ammattiupseeri!

    1Äänestä

Vapautetut ja Sivari-isänmaalliset parasta mitä persut pystyvät tarjoamaan Suomelle.

Äänestä
  • Vapautetut ja Sivarit ovat ainoa, mitä Hirveät pystyvät "tarjoamaan" isänmaallleen, joka on.....

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Vapautetut ja Sivarit ovat ainoa, mitä Hirveät pystyvät "tarjoamaan" isänmaallleen, joka on.....

    Kuten reservin kapteeni Atte Harjanne (vihr).

    Äänestä

Ano sentään on ollut armeijassa.

Äänestä
  • Kyllä oli. Vuoroin sotkurakettina ja välillä hevostalleilla lannanluojana.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Kyllä oli. Vuoroin sotkurakettina ja välillä hevostalleilla lannanluojana.

    Noin vaativiin ei vihreitä edes kelpuutettaisi, JOS JOKU sattuisi aiheesta kiinnostumaan..

    Äänestä

Joo ja nyt varmaan venäjällä

Äänestä
  • Persujen kasvattama Ano toimii nykyään puna-armeijan politrukkina.

    Äänestä

''Ei kaikki pääse armeijan leipiin....''

Kaikkia ei edes oteta..

Mutta, kaikki terveet miehet suorittavat varusmiespalveluksen.

Varusmiespalveluksen jälkeen on mahdollista jatkaa Puolustusvoimien palkkalistoilla, tavalla tai toisella.

Äänestä

Kaikki halukkaat pääsevät suorittamaan asepalvelusta. Kaikkia ei kuitenkaan huolita johtuen mm. mielenterveydellisistä syistä.

Äänestä

Halla-aho on sivarin kenraali. Hänen tavoite päästä Suomen kenraalikuvernööriksi Venäjän avulla.

Äänestä
  • Tarkemmin sanottuna panssarikenraali, joka vaati Kreikan johtoa vyöryttämään tankit Ateenan kaduille panemaan mieltään osoittaneet paikalliset 'pienet ihmiset' kuriin.

    Äänestä

  • Olisi kiva päästä vähän juoksuttamaan Jussia ja opettaa hänelle kuria. "Taaaaaaakse poistu!".

    Äänestä

Miksei persut voi kertoa asevelvollisuuden suorittamisesta?
Terveet miehet suorittavat asevelvollisuuden. Jos on sellainen sairaus joka estää, silloin vapautetaan kuten pitääkin. Jostain syystä pienellä osalla urheilijoita on jokin palveluksen estävä sairaus. Näin olen ymmärtänyt, toivottavasti olen ymmärtänyt oikein.
Terve siviilipalvelusmies?

Äänestä
  • Jos olet kaljalla persun kanssa, ei varmasti tule puhetta intti ajoista...eikä työ asioista.

    1Äänestä

  • 165 vrk. armeijassa...ilman säännöllistä, ammattilaisen ohjaamaa treenausta, ilman säännöllistä tärkeätä ravintoa, ym,ym.

    Äänestä

  • Persut ovat rankasti yliedustettuina asepalveluksesta vapautettujen ja sivareiden joukossa. Surkeaa porukkaa. Tosipaikan tullen siitä lössistä on enemmän haittaa kuin hyötyä.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Persut ovat rankasti yliedustettuina asepalveluksesta vapautettujen ja sivareiden joukossa. Surkeaa porukkaa. Tosipaikan tullen siitä lössistä on enemmän haittaa kuin hyötyä.

    Miinanpolkijoita tarvitaan aina.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Jos olet kaljalla persun kanssa, ei varmasti tule puhetta intti ajoista...eikä työ asioista.

    Osuma.

    Äänestä

  • Onko suomessa sotatila ????

    Äänestä

Hyvä, punikkiluuserit ja petturi kepulistit uhoavat sotahulluuksilla, RYNNÄKKÖÖN!

Äänestä

Oppositiosta sijoitetaan sota ja rajakoiratehtäviin parhaimmat räksyttäjät. Myös huumenokille on käyttöä ja rahataskujen kaivelijoille. Nuukkimattomia kankkuja ja kourittavia riittää!

Äänestä

Sinä persuista pihalle potkittu persupakkomielteinen sometrolli hoet edelleen vuoden jokaisena päivänä totuuttasi jokaisella palstalla joita terrorisoit trollaamisellasi.

Äänestä
  • Mieti kenelle puhut. Kaipaat suun pesemistä saippualla, niin opit kunnioittamaan vanhempaasi?

    Äänestä

Asepalvelukseen pääsevät kaikki miehet ja naiset niin halutessaan. Vain fyysinen ja mielenterveydellinen ongelma ovat esteenä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei kaikki pääse armeijan leipiin vaikka olisi haluja. Meillä on kuitenkin monet työt joiden kriisiaikana auttava puollustusta.

Kysele välillå Pekan arvoa ja kommunistien, jotka joutuvat lusimaan kriisiaikana.

Koskelakin kannatti puollustulsen tehostamista, kun Trumppi on vallassa. Siihen saakka jarrutteli puollustuksen rahanmenoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu