Turha katsoa tänään A-studiota. Eipä ole perussuomalaisten edustajaa kutsuttu. Keskustelevat Yhdysvaltojen ampumisista. Vai voiko tuota nyt keskusteluksi sanoa, ennemminkin hälinää.
Älä katso A-studio tänään
Anonyymi-ap
30379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Juu olis sielä nyt edes yksi puupää- persu pitänyt olla! Tuolla puolueellahan on Suomessa se paras kokemus julkisella paikalla ammuskelusta.
....vornastelua.
Ei ole yhtään fasistia kutsuttu keskusteluun.
Kyllähän siellä on SSDP ja VasemmistoKekkulat edustettuna..ei muita fasisteja.
Kuinkas kun Hitler oli sitä mieltä, ettei demarista voi koskaan tulla fasistia, mutta kommunistista voi? Et suinkaan kirjoittanut täyttä tuubaa?
Persut kehuvat toisilleen lukeneensa Mein Kampfin, mutta monien äiditkään eivät osaa lukea ääneen heille.
Kai sä aloittaja nyt ymmärrät, ettei sellaiseen keskusteluun voi kutsua yhtään persua, missä ihmiset keskenään keskustelevat. Persut pitää siivota pois ihmisten silmistä, etteivät muut osanottajat ja katsojat joudu häpeämään silmiä päästään.
Sinä ap se jaksat vttuilla avauksille jotka olet kirjoittanut itse. Vuoden jokaisena päivänä poikkeuksetta jokaisessa viestiketjussa edelleen poikkeuksetta. Vitsin kliimaksina avauksien kirjoittaminen esim. televisio ohjelmista joissa ei ollut persuja osallisina mistä huolimatta sinä kirjoitit siitäkin avauksen kääntäen aiheen pakkomielteisesti persuihin.
Tilanne voi muuttua vaalien jälkeen ..
Muuttuu se. Vaalien jälkeen persut löytävät itsensä roskiksesta ja tunkiolta.
Fasistit painuvat maan alle keräämään voimia vaalien jälkeen. Paha ei poistu minnekään.
Meinaatteko te sinimustat tehdä ennätyksen ja saada 0,1% haamurajan rikki?
Ettiikö ne SSDP:n edustajia sieltä vai?
Etkö sinä persutollo tiedä, mitä dyykkaat?
Älä vaan katso !!!!!!!
Studiossa on paikalla ....
Ulkopoliittisen instituutin tutkija Maria Lindén.
Ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtaja Johannes Koskinen (sd.)
Ulkoasiainvaliokunnan jäsen Jarmo Lindberg (kok.)
sekä yliopistotutkija Noora Kotilainen Helsingin yliopistosta.
Ei ole kyseessä viihdeohjelma jossa laatu ja taso säilyy, persuja ei kutsuttu.
Miksi se, ettei vaimoja saa hakata on marxismia?
Purra: Tekisi mieli ammuskelemaan!!!
Persuja ei kutsuttu koska kannustavat ampumaan.
Eli paikalla kun ei ole YHDENKÄÄN PUOLUEEN edustajaa , miksi siellä olisi Perussuomalaisia?
Kyse oli ammuskelusta. Miten sinne olisi uskaltanut Persun kutsua kun sillä kuitenkin ase taskussa.
Jokaisessa keskusteluohjelmassa pitäisi aina olla mukana joku kiintiöpersu nolaamassa itsensä ja puolueensa.
Keskusteluohjelma olisi viihdeohjelma:)
Ei siellä tarvita mitään naama punaisena huutavia persuja.
Persu A-studiossa, tai missä tahansa keskustelu ohjelmassa, on aina yhtä suuri naurun aihe. Sitä polotusta ja puhaltelua paskaa jauhatessa antaa aina suuret naurut katsojalle : )
en pysty ylen uutisia katsomaan raivostumatta , koska luen niitä kuin avointa kirjaa 😠
Älä persu edes yritä. Lukutaidottomana et kykene siihen lukemiseen. Jatka vain Suomen uutisten kuvien katselua kuten tähänkin asti.
Olen katsonut Yle: ä
tälle vuodelle 20 minuuttia.
Ja siihen on syynsä.
Yle käyttää taas vihreää Oula Silvennoista asiantuntijana . Yrittää ilmeisesti nostaa vihreiden kannatusta , yhteisillä verorahoilla.
Persujen tasoinen foorumi on järviradio. Sönkkäävät toimittajat,jotka painelevat vääriä nappeja.
Musiikki on kylläkin liian korketasoista heille.
Tavio A-studiossa tänään! Kommunistien Yle on huolinut meidän miehen talouskeskusteluun. Tästä täytyy nostaa hattua.