Orpo on esittämässä, että tarvittaessa eläkkeitä ei tarvitse maksaa 6 kk:en.
Kansanedustajille ja hallituksen jäsenille pitää saada laki palkkion maksusta. Jos ei tule tulosta, palkkiota ei makseta. Mistä vitun hyvästä noille edustajille annettiin 6 % palkkion korotus. Eivät ole saaneet tähän päivään mennessä kuin paskaa aikaiseksi. Palkkiot takaisin valtiolle!!!
Helvetin kallis instituutio. Seuraavaksi palkkaavat turvamiehiä avustajille, jotta voivat rauhassa kantaa edustaja kasseja ja mappeja.
Orpo lain en
Anonyymi-ap
1
196
Vastaukset
- Anonyymi00001
????????
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82804Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede16572- 65531
- 92518
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 42447
- 47427