Tampereen Näsijärvenkadulla miehen syytetysti murhannut mies, 27, vastaa syytteeseen Pirkanmaan käräjäoikeudessa keskiviikkona.
Syytteen mukaan mies puukotti 30-vuotiaan miehen kuoliaaksi Näsijärvenkadulla 28. helmikuuta 2025. Poliisi sai hälytyksen paikalle helmikuisena myöhäisiltana noin 23.20.
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011775887.html
Kuuluuko se omistushalu tuohon uskontoon kun tuntuu että samaa vaivaa on paljon näillä somalaisilla?
Irakilainen mies kimpaantui
18
239
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kuuma veri vaan kuohahti, kuuluu kulttuuriin heillä.
- Anonyymi00003
Ja suomalainen yrpä.. uora ollut tässä se kolmas pyörä, joka anteliaasti jakanut pesäänsä kummallekin matulle.
- Anonyymi00002
Eikös tämä ollu joku pride hässäkkä?
- Anonyymi00004
Varmaan joku denso.
- Anonyymi00005
Kansainvälistä värinää, kulttuurin rikkautta.
- Anonyymi00006
Sdp ahdistelua...
Kulttuuri vaikuttaa? - Anonyymi00007
Sdp ja sipilä?
- Anonyymi00008
Kun suomalainen mies kimaantui niin vaimolta lähti henki.
- Anonyymi00011
No tulihan se sieltä! Tuontitavaralla on tietenkin samat oikeudet kuin alkuasukkailla. Hyvä asia tässä on, että paskavarvas on hetken pois kuvioista. Huono puoli, että veronmaksajan lompakosta hoidetaan tämä. Kiitos Halonen,Marin, Tuppurainen, Kiuru, Kumpula-Natri yms.!
- Anonyymi00009
Kiinasta apua islamin hoitoon?
Eikö trump myös puhdista sontaa maasta?- Anonyymi00010
Kristilliset lahkot ovat olleet jo kauan hoidon tarpeessa.
- Anonyymi00013
Islam ja koskenkorva yhdistelmä ei vaan toimi
- Anonyymi00014
Juu, näinhän se menee. Kun ulkomaalainen ottaa herneet nenään se on "ihanan temperamenttista". Kun suomalainen polttaa hihat sanotaan "Hyi, etkö sinä osaa yhtään hillitä itseäsi!"
- Anonyymi00016
Nainen joka on muslimin, tai mustalaiset kanssa ollut jonkinlaisessa suhteessa, on tavallaan saastunut ja vaarassa tulla itse tapetuksi, kuten myös mies joka alkaa tapailemaan tuollaista naista.
- Anonyymi00017
kuunnellu demareita?
- Anonyymi00018
Järkevä maa laittaisi kebabin kauniiseen käteen ja rikastuttaja koneeseen,
ilman veronmaksajien kustannuksia mitä hän tulee kokonaisuudessaan jokaiselle meille maksamaan,
mutta , mutta............. - Anonyymi00019
Sdp tasaarvoa?
- Anonyymi00020
666
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648