Oot kansan silmissä nöyryyttäjä ja kiusaaja. Et pääse syytöksistä eroon kuin eroamalla.
Tytti: sulle tuli just lähtö
34
196
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
SDP:n Tuppuraisen - OMA-Tytär on -Avustaja on Ella-Maria Palkoaho - !
Eihän Oma tyttö Äitiään Hauku -kun haastaatelija kysyy Huutamisesta - ! - Anonyymi00002UUSI
Muut pelkää työpaikan menetystä niin "tukee" tyttiä
- Anonyymi00004UUSI
Onko tuo Tuppuraisen peli noin likaista. Kyllä se nyt on puoluejohto, joka on päästänyt piru irti.
- Anonyymi00008UUSI
Ja Antti-neiti ymmärtää!
- Anonyymi00005UUSI
Sipilän syy?
- Anonyymi00007UUSI
Marin ja Halonen huusi alaisilleen. Tämä on sdp malli hoitaa asiota. Perinne!
- Anonyymi00009UUSI
Dunja:
Ottako oppia ja tekee rydmanit: loikkaa joko vasemmistoon tai vihreisiin?- Anonyymi00010UUSI
Ei noin. Jotta ei joutuisi uudelleen samanlaiseen paskasuihkuun, loikkaaminen on hyvä vaihtoehto Asellille, Bergille ja Kokolle. Kaikki kolme Kokoomukseen. Siellä ei heitetä bussin alle eikä vedetä kölin ali.
- Anonyymi00011UUSI
Vihreissä on huutotaito ja raju ranneliike aina arvossaan!
- Anonyymi00012UUSI
Oliskohan aika muuttaa suuntaa onhan kyselytunnillakin hyvin ärhäkkää se keskustelu ja samat henkilöt äänessä! Mutta se vallanhimo!
- Anonyymi00013UUSI
Onko siis Tytin tytär tämä "joka ei ole huomannut" mitään ?
- Anonyymi00014UUSI
Tytti ja tytär, samaa sarjaa... vaihtoon!
- Anonyymi00015UUSI
Toveri Tuppurainen onkin avustajille tehdyn kyselyn perusteella osoittautunut varsinaiseksi nöyryyttäjäksi. Huutaminen on tullut tutuksi myös eduskunnan kyselytunnilla. Ehkä kysymys on vain ryhmäkurista, jossa jämäkkyydellä pyritään kitkemään turha sananvapaus pois. Sananvapaus ei sovi sosialismiin.
- Anonyymi00016UUSI
Hyi sua moktar gubta
- Anonyymi00017UUSI
Kukaan muu ei ole kuullut huutoa kuin persut.
- Anonyymi00018UUSI
Jarkko, mee nukkuu
- Anonyymi00020UUSI
Tytin TV-esiintymiset antavat kyllä ymmärtää, että kyseessä on täti jolle ei ryttyillä. Mutta ei kai politiikassa ilman kyynärpäitä ole koskaan menestytty, ehkä muutama potku munnilekin kuuluu alan luonteeseen.
Ei tuosta nyt kuitenkaan mitään Thatcherimäistä rautarouvaa ole kuoriutunut...silloinhan ei tarvitsisi edes korottaa ääntä, tuima vilkaisu riittää. Eikä Thatcheriä ketään kiusaajaksi nimittänyt. - Anonyymi00021UUSI
Aila mee säkin lepää ennen kuin kaivat Kekkosenkin haudasta. Anna somen puhua!
- Anonyymi00022UUSI
Jos ei muuta niin demarit joutuu muuttaan toimintaasa!
- Anonyymi00023UUSI
Persut vetää tämmöstä näytöstä, ettei kansa kyselisi hallituksen mokan ja säästöjen katoamista.
- Anonyymi00024UUSI
Meidän suku Aila ei enää äänestä demareita
- Anonyymi00035UUSI
Himangan lapiomieskin äityi valehtelemaan. Väitti, että hänellä ei ole koskaan ollut krapulaa ja hän ei ole koskaan äänestänyt demaria. Kun naapurinsa tiukkasi, että onko tuo totta, hän vastasi, että kuka ihmeessä nyt kehtaa myöntää äänestäneensä joskus jotain demaria.
- Anonyymi00025UUSI
Dunja:
Tytti Tuppurainen osallistui välikysymykseen 6/24, jossa Wille Rydmania
syytettiin alaikäisiin tyttöihin liittyvästä sopimattomasta käyttäytymisestä, jota
Tuppurainen paheksui.
Poliisi ei havainnut rikosta. Rydman pyysi poliisia tutkimaan perätöntä ilmiantos,
jonka ex-tyttöystävä jakoi julkisuudessa. Tuppurainen jatkossakin yritti
saada pääministeri Orpon erottamaan kokoomuksesta. Ilmeisesti Orpp js Rydman
sopivat, että Rydman eroaavapaaehtoisesti. Rydman loikkaasi perussuomalaisiin
ja jatkoi ministerinä.
Nyt ovat osat vaihtuneet. Syytettynä on Tuppurainen. - Anonyymi00026UUSI
Molemmat epärehellisiä, mitä se kertoo meille äänestäjille. Onko enää demokratiaa vai onko se vain valhetta.
- Anonyymi00027UUSI
Hävetkää SDP
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011782787.html - Anonyymi00028UUSI
sikailua
- Anonyymi00029UUSI
Tyhmä keskustelu. Älkää osallistuko tähän.
- Anonyymi00030UUSI
sanoo eläkeläläinen joka kohtelee muita huonosti ? hyvä vaan et pestään pyykkiä
- Anonyymi00031UUSI
No nyt näin. Mutta tulihan Niinistöstäkin pressa vaikka aikoinaan uutisten mukaan käyttäytyi näin mistä nyt kyse.
- Anonyymi00032UUSI
Niinistö sentään ymmärsi kerrasta. Demari ei
- Anonyymi00036UUSI
Siis jälkikäteen hänen toimistaakin puhuttiin. Ja enkä moiti Niinistöä pressana mutta näitä löytyy.
- Anonyymi00033UUSI
Heko, heko, tollot! Tämä sataa demarien laariin. Kannatus kasvaa! Suomalaiset ei tykkää aiheettomista ajojahdista!
- Anonyymi00034UUSI
Antti Rinne erosi jos muistat. Ok sai suojatyön asiassa mistä ei tiedä mitään. Te demarit olette niin kuvottavia.
En kannata ps joten ei kannata pelaa sitä korttia
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998