Minkähän takia suurimmalla osalla miehistä vehje pyrkii kääntymään vasemmalle puolelle. Itsellänikin koko kalusto humahtaa helposti vasemmalle puolelle. Kerran kokeilin ihan laittaa pallit ja kaikki oikealle, ei tuntunut mukavalta. Samoin kun katsoo juoksuja telkkarissa niin kaikilla, joilla yleensä näkyy jotain, varustus on vasemmalla. Onkohan jokin anatominen tekijä vaikuttamassa??
Vastaukset 15
tuo olisi hyvä kysyä niiltä jotka runkkaa vasemmalla kädellä että kääntyykö se kulli heillä oikealle
- Anonyymi00001
Kyllä se kääntyy kumpaan suuntaan vain. Minullakin oli vasemmalla, sitten oli sellaiset treenihousut, ihan pitkälahkeiset, ne heti uutena alkoi painamaan (sauma niissä), jouduin niitä pitämään kun niissä oli mainokset, sitten aloin vänkäämään väkisin pikkuhousujen kanssa oikeaan lahkeeseen.
Aikaa en enää muista mitä "varttaminen" kesti, mutta kyllä mokoma kääntyi niin että meni vuosia oikeaan lahkeeseen aivan luonnollisesti.
Nyt en ole enää kiinnittänyt huomiota, mutta on kai vasemmalla taas, tai sitten jommassa kummassa. - Anonyymi00002
Tämähän pätee vain niille joilla tarpeeksi pitkä pehmeänä.Lyhyet patukkamalliset ja tapit ei tuota ilmiötä koe.
- Anonyymi00004
Eli spedeen niuvanniemen suljetulta buaahaa
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Eli spedeen niuvanniemen suljetulta buaahaa
Sää mää ja bää tietää koppi ja panokaverinsa niuvanniemeltä. Hähähää mitäs olette buaahaa.
- Anonyymi00006
En ole ajatellut asiaa sen enempää mut vasemmassa se aina ollu mielestäni. M59
- Anonyymi00007
Olet vasemmistolainen. Kun siirryt äänestämään Kokoomusta, niin vehje siirtyy oikealle. Mutta älä missään tapauksessa liity Keskustaan. Silloin tulee ongelmia!
- Anonyymi00009
Ja persulla kusi virtaa ja paska tekee patoja korvien välissä
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ja persulla kusi virtaa ja paska tekee patoja korvien välissä
Mutta Kristillisillä aina sojottaa ylöspäin.
- Anonyymi00015
Anonyymi00011 kirjoitti:
Mutta Kristillisillä aina sojottaa ylöspäin.
Kristillisillä sojottaa kohti Jeesusta. 😇
- Anonyymi00010
Oikealle hieman kun runkkaa kovaksi. Olen runkannut vasemmalla ikäni, päivittäin, tuhansia kertoja
- Anonyymi00012
Minullakin.kääntyy vasemmalle. Ehkä anatomiasta kiinni.
- Anonyymi00013
Vasemmalle kääntyy itsellä myös. Housuissakin on aina vasemmalla puolen.
- Anonyymi00014
Vasemmalle minullakin kääntyy ja aina runkannut oikealla kädellä:) M49
- Anonyymi00016
Vasemmassa puntissa tuo on aina levännyt. Johtuu lähinnä miesten housujen sepaluksesta sekä siitä, että kalu on helpompi kaivaa esiin oikealla kädellä vasemmasta lahkeesta, kun käy kusella.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101290- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66751
- 33642
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501