Kuka kolmikosta seuraava PM vaiko yksikään näistä?
Miettikää SDPn johtoa seuraaviin eduskuntavaaleihin jossa SDP voi olla PM-puolue. Vaihtoehdot:
Lindman. Munaton, selkärangaton osaamaton joka ei saa mitään aikaiseksi ja hyväksyy kiusaamisen ja pomottamisen puolueessaan.
Tuppurainen. Maailman tyhmin nainen kmjoka kävi häviämässä n. 9 miljardia Fortumin rahoja joista puolet valtion omaisuutta. Ei myöskään pidä Suomen edun ajamista asioiden hoidossa hyväksyttävänä (näkyi hyvin Fortumin asian hoidossa)
Razmyar. Venäjän tukija ja epäilemättä Putinin vakooja kuten Isänsä. Myy/luovuttaa Suomen Venäjälle vuoden sisällä jos pääsee valtaan. Suomesta tulee sitä ennen Islamilainen valtio ja hän haalii Iranista muutamat kymmenet miljoonat Venäjän kannattajat Suomeen, kun nykyiset mielenosoittajat ja demokratiaa vaativat voittavat Trumpin avustuksella.
Voihan Krista Kiuru tai itse kiusaajien kuningatar ja Suomen tappaja Marinkin olla tässä tekemässä paluuta
Niin tai näin, jos SDPstä tulee puolue seuraavaan halltukseen, niin Suomen päivät on luettu saman tien.
Tuppurainen, Lindman vai Razmyar johtoon?
9
199
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei anakaan Razmyar, olemme nähneet aiemmin joitakin risupartoja johtoryhmissä.
- Anonyymi00009
Pelko herää suomalaisissa josdemareista tulee pääministeri puolue niin sfgaani terrori natinasta tulee joku ministeri voi kauheeta. Eihän afgaani kuulu päättäjiin en ymmärrä suosiota.
- Anonyymi00002
Ei kukaan. Seuraava PM on Lindtman.
- Anonyymi00006
Toivottavasti ei kukaan noista aiemmin mainituista. Jos SDP:stä tulee pääministeri, on puolueessa viisaampiakin ihmisiä.
- Anonyymi00007
No voihan että.. On sulla huolet. Edessä näköjään kokkarina vaipanvaihtoja ja unettomia öitä...
Eihän sen nyt pitänyt vielä niin kovin koskea.. tv:demari.. "smile" - Anonyymi00008
Se joka putosi sinne eduskunnan porraskuiluun olisi ollut åm ainesta.
- Anonyymi00010
Ministerin tulee olla muistaakseni Suomessa syntynyt hyvämainen kansalainen
- Anonyymi00011
Onko asiat hyvin tällä hetkellä?
- Anonyymi00012
He edustavat kaikki lìan vasemmistolaista suuntausta,
kuten aikoinaan 1970 luvun alussa, vasemmiton SDP:n siivelle
ei käynyt edes EEC vapaakauppasopimus, koska olisivat
halunneet sitoa Suomen Neuvostoliittoon Kommunistien
kanssa. Äärivasemmisto ei aja Suomen etua.
Väinö Tanner edusti maltillista suuntausta , mutta kiihkovasemmisto
aikoinaankin kieroili itsensä itä- pahoisen ja kekkosen avustuksella
itsensä valtaan, seurauksena satojen tuhansien joutuminen
lähtemään Suomesta. Edellisen hallituksen tekemiset
aloitti kiihtyvän talouslaman kierteen Suomessa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka522313Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1081675Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181