Tuppurainen, Lindman vai Razmyar johtoon?

Anonyymi-ap

Kuka kolmikosta seuraava PM vaiko yksikään näistä?
Miettikää SDPn johtoa seuraaviin eduskuntavaaleihin jossa SDP voi olla PM-puolue. Vaihtoehdot:
Lindman. Munaton, selkärangaton osaamaton joka ei saa mitään aikaiseksi ja hyväksyy kiusaamisen ja pomottamisen puolueessaan.

Tuppurainen. Maailman tyhmin nainen kmjoka kävi häviämässä n. 9 miljardia Fortumin rahoja joista puolet valtion omaisuutta. Ei myöskään pidä Suomen edun ajamista asioiden hoidossa hyväksyttävänä (näkyi hyvin Fortumin asian hoidossa)

Razmyar. Venäjän tukija ja epäilemättä Putinin vakooja kuten Isänsä. Myy/luovuttaa Suomen Venäjälle vuoden sisällä jos pääsee valtaan. Suomesta tulee sitä ennen Islamilainen valtio ja hän haalii Iranista muutamat kymmenet miljoonat Venäjän kannattajat Suomeen, kun nykyiset mielenosoittajat ja demokratiaa vaativat voittavat Trumpin avustuksella.

Voihan Krista Kiuru tai itse kiusaajien kuningatar ja Suomen tappaja Marinkin olla tässä tekemässä paluuta

Niin tai näin, jos SDPstä tulee puolue seuraavaan halltukseen, niin Suomen päivät on luettu saman tien.

9

212

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ei anakaan Razmyar, olemme nähneet aiemmin joitakin risupartoja johtoryhmissä.

      • Anonyymi00009

        Pelko herää suomalaisissa josdemareista tulee pääministeri puolue niin sfgaani terrori natinasta tulee joku ministeri voi kauheeta. Eihän afgaani kuulu päättäjiin en ymmärrä suosiota.


    • Anonyymi00002

      Ei kukaan. Seuraava PM on Lindtman.

      • Anonyymi00006

        Toivottavasti ei kukaan noista aiemmin mainituista. Jos SDP:stä tulee pääministeri, on puolueessa viisaampiakin ihmisiä.


    • Anonyymi00007

      No voihan että.. On sulla huolet. Edessä näköjään kokkarina vaipanvaihtoja ja unettomia öitä...

      Eihän sen nyt pitänyt vielä niin kovin koskea.. tv:demari.. "smile"

    • Anonyymi00008

      Se joka putosi sinne eduskunnan porraskuiluun olisi ollut åm ainesta.

    • Anonyymi00010

      Ministerin tulee olla muistaakseni Suomessa syntynyt hyvämainen kansalainen

    • Anonyymi00011

      Onko asiat hyvin tällä hetkellä?

    • Anonyymi00012

      He edustavat kaikki lìan vasemmistolaista suuntausta,
      kuten aikoinaan 1970 luvun alussa, vasemmiton SDP:n siivelle
      ei käynyt edes EEC vapaakauppasopimus, koska olisivat
      halunneet sitoa Suomen Neuvostoliittoon Kommunistien
      kanssa. Äärivasemmisto ei aja Suomen etua.

      Väinö Tanner edusti maltillista suuntausta , mutta kiihkovasemmisto
      aikoinaankin kieroili itsensä itä- pahoisen ja kekkosen avustuksella
      itsensä valtaan, seurauksena satojen tuhansien joutuminen
      lähtemään Suomesta. Edellisen hallituksen tekemiset
      aloitti kiihtyvän talouslaman kierteen Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe