"Raemaalatut" sisäseinät!

Onko kokemuksia kipsilevyn päälle maalattavasta "raepinnasta"? Onko tarkoitukseen joku oma maali, joka olisi suht kova ja kolhuja kestävä?

T.Vastauksista kiitollinen, Nina
31141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hartmanilla on jokin valmis maali, olikohan kolibri tms. jonka pinta on sellanen rosoinen. Sitten löytyy vetonit -laastia jota voidaan laittaa veden joukkoon ja nakkaa seinään plus maali päälle..

Äänestä

Ostin juuri asunnon, jossa ko. seinät. Ärsyttää. Meinaan raapia kaikki pois.

Ruma, likaantuu, lapsen nyppii, raapii kyynärpäät verille, ei mitään hyvää. Kissat varmaan pitävät.

Noita löytyy tuo ainakin Kolibri ja RAE nimisinä.

Äänestä

Juuri tänään poikkesin rautakaupassa aikeissa ostaa kyseisenlaista koristepinnoitetta mutta pönttö jäi hyllyyn.

Ensinnäkin hinta, 73€/9 litran pönttö. Ja riittoisuus ei ole huima, litralla käsittelee vain neliömetrin verran seinää. On sen verran paksua tavaraa.

Toiseksi, myyjä kertoi että sitä kun seinään iskee niin siinä on ja pysyy, ei kirveelläkään irti. Että mikäli joskus kyllästyy niin pinnan uusiminen ei ihan yks kaks onnistukaan.

Siispä jätin ostamatta ja laitan perus maalit seinään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokemuksia? kirjoitti:

Onko kokemuksia kipsilevyn päälle maalattavasta "raepinnasta"? Onko tarkoitukseen joku oma maali, joka olisi suht kova ja kolhuja kestävä?

T.Vastauksista kiitollinen, Nina

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu