Tellervon unelma saavutettu

Hissun kissun sosialismiin sanoi Tellervo Koivisto. No nyt on vain sen betonoimisesta kysymys kuten Paavo Lipponen sanoi. Maa on alijäämä menettelyssä ja porukka ruokajakelu jonoissa.Hyvä Suomi.
4114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Manu oli kutsunut konklaavinsa kokoon kun Tellervoa oli niin kiinnostanut suomen tilanne. Näin oli sanonut kokoamalleen valtiopetos porukalleen.

Äänestä

Punikt Tuomiojan myötä suunnittelevat jo uutta punakapinaa.

Äänestä

On taas kiva odotella seuraavia vaaleja ja katsoa kuka vihervasemmistolainen ehtii ensin julkisuuteen uudella nyyhkytarinalla. Onko se sairastuminen vai onneton lapsuus vaiko kissa osoittautui mahoksi. Mitä veikkaatte. Sossarit on yleensä käyttäneet jonkun muka läheisen kuoleman tai kihdin sääli äänien kalasteluun. Mikä media antaa ensimmäisenä palstatilaa ja kuka avaa kilpajuoksun kurjuudellaan.

Äänestä

Tellervo inhoaa porvaristoa niin paljon että linnan juhlissakaan ei pystynyt hillitsemään itseään vaan räpläsi frakkiin pukeutuneiden rusetteja ja paheksui moisia porvarillisia asuja. Työ miehen puku se olla pitää. Se riittää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hissun kissun sosialismiin sanoi Tellervo Koivisto. No nyt on vain sen betonoimisesta kysymys kuten Paavo Lipponen sanoi. Maa on alijäämä menettelyssä ja porukka ruokajakelu jonoissa.Hyvä Suomi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu