Kansanjohtaja Mooses vastaanotti laintaulut Siinain niemimaalla. Sinne rakennettiinkin jo 500-luvulla luostari, joka on yhä toiminnassa. Luostarialue on suuri, muurien ympäröimä pitäen sisällään ainutlaatuisia käsikirjoitus- ja taideaarteita. Mielenkiintoista on, että luostarin asukkaat ja islamilaiset beduiinit olivat keskiajalla jatkuvasti napit vastakkain eikä taisteluiltakaan vältytty. Puolustusmuurit olivat silloin todella tarpeen. Rauha saatiin, kun luostarin asukkaat rakensivat pienen moskeijan luostarialueelle. Nykyään tuo moskeija toimii viljavarastona.
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
Ymmärtääkseni se on jonkinlainen matkailukohde nykyään.
- Anonyymi00002
Olisi hieno matkakohde.
- Anonyymi00003
Siellä kiinnostaisi käydä. Matka olisi kyllä hinnaltaan kallis. Luulisin näin.
- Anonyymi00004
Pyhän Katariinan luostari on kreikkalais-ortodoksinen luostari, jossa oleskelee kymmenkunta munkkia. Nykyisin munkkien tärkeimpiin tehtäviin kuuluu vieraiden majoittaminen sekä luostarin aarteiden esitteleminen.
- Anonyymi00005
Munkit katsovat vapaa-ajallaan pornoa. Kerran vierailin Kreikassa ortodoksisessa luostarissa ja sattumalta näin, kuinka yhden munkin huoneen ovi oli raollaan ja siellä huoneessa pyöri telkkarissa kunnon jynkkykela!
- Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Munkit katsovat vapaa-ajallaan pornoa. Kerran vierailin Kreikassa ortodoksisessa luostarissa ja sattumalta näin, kuinka yhden munkin huoneen ovi oli raollaan ja siellä huoneessa pyöri telkkarissa kunnon jynkkykela!
Älä valehtele. Joudut vastuuseen valheistasi.
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Älä valehtele. Joudut vastuuseen valheistasi.
Ei ole valetta tuo, vaan täyttä totta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7486