Mikkolan Prisma ehdolla vuoden 2026 leipäkaupaksi

Anonyymi-ap

yleensä siellä leipähyllyt ammottaa puoli tyhjänä ja viimeisen vuoden aikana kaupassa olen kuullut linnun viserrystä muutaman kerran ... koettavat vissiin taustamusiikilla sen havaitsemista peittää? - taustamusaa ko putiikkiin on alkanut tulemaan entistä enemmän ja aina vaan pikkuriikkisen isommalla volumella.

5

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      EN ole koskaan nähnyt Mikkolan Prismassa edes puolityhjiä leipähyllyjä. On täysin valheelista ja erittäin omituista kirjoitusta ihmiseltä, joka ei leivistä mitään EDES ymmärrä, tuollainen täysin ala-arvoinen aloitus.

      Varmaan joku Kansan tai Elannon demarimyyjä asialla tai sitten K-kaupan katkera poika?

      K-Supermarket Ruokapori oli vuoden 2007 leipäkauppa, kuka muu muistaa sen?

      • Anonyymi00002

        naisen kirjoitukselta tuo vaikutti, oli niin sekava tuo aloitus?


    • Anonyymi00003

      Paahtoleipä valikoima on aika laaja. Pettuleipää ei ole eikä tattari leipää. Myös maissi ja selluloosa leipä valikoima on kehnonlainen.

    • Anonyymi00004

      Ruisleipävalikoima useimmiten myös huono.

    • Anonyymi00005

      Pahvileipää on onneksi saatavana monena pakaste-paahtoversiona, on graham, on siemen,on tumma, on kaurapaahtopahvi. Näillä on yhteinen tekijä että kaikki maistuu pahvilta, ja kun ottaa paahtimesta tai mikrosta pois niin kuoret on pakko leikata pois. On niin sitkeitä ettei ilman saksia tai veistä ei kuorireunusta saa poikki.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      131
      2288
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      59
      2202
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1885
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      44
      1517
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      95
      1437
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1407
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      69
      1194
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1180
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1040
    Aihe