Nyt on kylmä yö!

Mitä jälleen aamuyöllä HUUDETTAISIIN k.linnalla?
9243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Huudeltaisiin varmaankin seuraavasti: "RYKIKÄÄ niitä RAATOJA", "RÄKIKÄÄ niitä RAATOJA", ja tietenkin: "OLEN ISOTISSINEN KAUNOTAR!"

Nyt ei onneksi huutele mikään muu kuin paroonin kummitus.

Äänestä
  • Minkä totuudeksi julistan!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Minkä totuudeksi julistan!

    Hulluus on taas vallalla.
    Minkä totuudeksi julistan!
    Totuus ei pala tulessakaan.

    Äänestä

Nyt on NIIN kylmä yö että k.linnalla ei huudettaisi aamuyöllä mitään. Nimittäin pärruunin oma Lada ei toimisi 27 asteen pakkasessa eikä hän niin muodoin pääsisi k.linnalle huutamaan. (Taksithan ei pärruunia kuljettaisi, liian monet juoksutaksit otettu).

Äänestä
  • Ja huusko parooni ladassaan jotta rykien kohti neukkulaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ja huusko parooni ladassaan jotta rykien kohti neukkulaa?

    Rykien kohti NEKALAA!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Rykien kohti NEKALAA!

    Eipäs kun Rykien kohti Moskovaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Eipäs kun Rykien kohti Moskovaa!

    Missähän peräkammarissa tuo kummituksiin uskova on elänyt, tai no, voihan sitä oikeastikin nähdä ja kuullakin harhoja, kun mieli sairastuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Missähän peräkammarissa tuo kummituksiin uskova on elänyt, tai no, voihan sitä oikeastikin nähdä ja kuullakin harhoja, kun mieli sairastuu.

    Kyllähän Linja-autoliiton läheiset suhteet ja tervehdyskäynnit Tehtaankadulle tiedetään. Sitä en sitten tiedä palvoivatko paronit vielä henkilökohtaisestikin Neuvostoliittoa. Paljonhan Suomessakin muinoin oli ääriänkyräkommunisteja jotka ajoivat Ladallakin nimenomaan rakkaudesta Neuvostoliittoa kohtaan. Ei suinkaan siksi että Lada olisi ollut miellyttävä ajaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä jälleen aamuyöllä HUUDETTAISIIN k.linnalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu