Nurminen työntäisi veronmaksajien rahoja Gazaan
Leikkausten ja irtisanomisten rinnalla demaripormestari Nurmiselle on samaan aikaan tärkeää, että Tampere osoittaa tiukassakin paikassa kansainvälistä solidaarisuutta.
Joulun alla kaupunginhallitus hyväksyi 50 000 euron avustuksen maksamisen Gazaan pormestari Nurmisen harkinnanvaraisesta määrärahasta. Tampereen kaupunginvaltuusto kävi pitkän keskustelun valtuustoaloitteesta humanitaarisen avun tarjoamiseksi Gazan lapsille.
Perussuomalaiset eivät kannattaneet Gazan avustamista, koska rahalle on tarvetta Tampereellakin.
Joulun alla Gaza-avustus jäi jumiin Tampereella, sillä perussuomalaisten kaupunginvaltuutettu ja valtuustoryhmän varapuheenjohtaja Marika Puolimatka jätti oikaisuvaatimuksen pormestari Nurmisen tekemästä päätöksestä lähettää tamperelaisten verorahoja Gazaan.
suomen uutiset
demareiden rahankäyttöä tässä.Turussa sama homma?
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1808351
- 114638
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043086Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952732Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62418Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121668- 441485
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631300Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4171255