"Miesten taso on pudonnut vuosi vuodelta näitä luusereita löytyy nyt ihan joka paikasta ei pysyttä käyttämään melenterveysongelmat on mittavia, sekä syrjäytyminen yleistäminun sukupolveni pysyivät käymään armeijan, hankkimaan koulutuksen, ja ammatin ja työpaikan tiesi että mies on mies ja nainen on nainen, ei ollut muu sukupuolisia"
"jos sinulla olisi loosereita kaveripiirissä, niin silloin ei pienet konkurssit paljon paina, ja olisi ns. hyvä osainen"
Melkoista siansaksaa ja innovatiivisia ajatuksia. Muutamaan kohtaan on esitettävä kysymyksiä.
1. Mitä tarkoittaa "ei pysyttä käyttämään mielenterveysongelmat on mittavia"??? Ei aukene.
2. Hankit siis koulutuksen? Miten se istuu siihen että lähdit 15 vuotiaana töihin ja olit pullakuskina pullapalkalla?
3. Mikä ammatti se on todellisuudessa jonka hankit, sillä olet esittänyt vähintäänkin viisi eri ammattia?
4. Oletko ihan varma siitä ettei sinulla ole mielenterveysongelmia? Olet ainoa joka alkoi puhelemaan M1-lähetteistä ja täytät ainakin kymmenen häiriön kaikki tunnusmerkit.
5. Oletko ihan varma ettet ole syrjäytynyt, sillä asut yksin eikä sinulla ole kavereita eikä harrastuksia, ei mitään sosiaalista kontaktia keneenkään?
6. Mies on siis mies ja nainen on siis nainen ja ei ollut muita sukupuolia? Mitäs sukupuolta edustaa mies jota "ei kuuskymppisenä enää kiinnosta naisessa se muutaman sentin putkenpätkä"? Todella törkeää naisen halveksuntaa ja tuollaista
sanaa ei koskaan tule suomalaisen heteromiehen suusta, vaikka ei seisoisikaan.
7. Kuka täällä muu on sanonut konkurssien painavan mieltä kuin sinä puhelet näistä työnantajistasi jotka joutui elinikäiseen velkavankeuteen konkurssien jäljiltä?
Miesten taso ja vääränlaiset arvomaailmat
5
72
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Tälle palstalle on pesiytynyt todella koviksia, ihan vimpanpäälle miehekkäitä, naisten märkiä päiväunia, jopa ryhmässä yksi huippu-urheilijan näköinenkin jolla sirkuksen lyöntipallon suomenennätys.
Ihan kakkoseksi jää kaikki pilipali-extreemipellet kun Pattayan rakas alkaa lataamaan rohkeita sanoja puskastaan, silloin on paras ryhtyä poistumaan takavasemmalle että ei tule pataan liidelin tuulikaapissa.
Kantsii harkita tarkoin ennen kuin alkaa ryppyilemään Tyttö2010Neitiselle, siitä voipi saada seuraamuksena fanin elämänmittaisen vihan päälleen ja se kohtalo on karmea.- Anonyymi00002UUSI
Pääosin kuitenkin kaikki miehiä, poislukien Posso ja seuraajansa. Ja jotka pitää huolta omalla rahallaan elämisestään. Possolla varmaan jo Kelan maksusitoumus arkkuunkin, eikä varmaan mihinkään pahviseen halpikseen, joita krematorioon kuskataan.
- Anonyymi00003UUSI
Mistäs kyrvånsyylå niitä sanoja latelee jollei puskasta??
- Anonyymi00004UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Mistäs kyrvånsyylå niitä sanoja latelee jollei puskasta??
Lahkolaiset on varsin rohkeita miehiä, todellisia puskajussukoita, ilman mitään vastuuta mistään, sieltä on helppo soittaa turpaansa.
- Anonyymi00005UUSI
Anonyymi00004 kirjoitti:
Lahkolaiset on varsin rohkeita miehiä, todellisia puskajussukoita, ilman mitään vastuuta mistään, sieltä on helppo soittaa turpaansa.
Veljesrakkaus niillä on huippuluokkaa, kaveria ei jätetä oman onnensa nojaan, kaikki puhaltaa samaan hiileen.
Suurta ihmetystä vain aiheuttaa noinkin lämmin keskinäinen suhde kuitenkaan koskaan tavaten toisia.
Jos pitäisivät keskenään karkelot, niin olisihan se vallan hupaisaa.
Tyttö2010Neitinen tarjoaisi faneilleen rapiat sadalla tonnilla elämyksiä muisteltavaksi ja jälkipolvillekin kerrottavaksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1012294- 2221940
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761752Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011316- 381230
- 1221108
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27783290kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180691Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47675Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo51670