PS:n ryhmäjohtaja Jani Mäkelä sanoi, että Polvisen puheet kuulostavat oppositioretoriikalta. Polvisen ajattelulle ei siis ole tilaa perussuomalaisissa, joka puolueena yhä selkeämmin edustaa ääioikeistolaista ajattelua.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011793599.html
PS menetti taas kansanedustajan. "Tervetuloa Keskustaan" maaseudun asiaa puolustava Polvinen?
5
102
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hehehhee... Se alkaa pikkuhiljaa nääs takinkäännön suunnittelut. Siellä (mäellä) nyt alkaa yksi jos toinenkin "haisteleen ilmaa". Nääs "jos tuo voittaakin vaalit, loikkaanpa sinne, on hillotolppa taattu". Tosin se ei ole taattu, ei kenelläkään.
- Anonyymi00002
Näin Persut kohtelevat ja kiusaavat edustajiaan törkeällä tavalla, miksi STT ei tee tuosta ja vastaavista sikailuista juttua?
- Anonyymi00006
Perussuomalaisissa ei ole sallittua arvostella suurta johtajaa. Henki on kuin Pohjois-Koreassa.
- Anonyymi00003
Tervetuloa/menoa Keskustaan! Keskustassa on edelleen sallittua myös maaseudun asioiden puolustaminen!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741104
- 691054
- 48994
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51915
- 33707
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34597- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118537