Yritti kostaa menneitä,nyt on itsellään paska tilanne. Ei se katsos Jumala anna rikkoa kymmentä käskyä.
Karma antaa takaisin
Anonyymi-ap
7184
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En usko, että Jumala ehtisi meitä kaikkia paimentamaan. Karma on kuitenkin mielenkiintoinen juttu.
Todella monta kertaa olen nähnyt miten väärinkäytökset lopulta kaatuvat tekijänsä niskaan jopa ennenaikaisina kuolemina.
Vähän, tai oikeastaan paljonkin tyhmänä kuvittelin nuoruudessani pahojen ihmisten muuttuvan hyviksi kun heidän puolestaan rukoilee ja vastaa pahaan hyvällä.
Tänä päivänä tuollaista asennetta en suosittele kenellekään. Noin toimimalla tein pelkkää pahaa itselleni.
Nauttikaa nyt tilanteestanne.
Katso peiliin.
Pmäellä ja luultavasti myös toisaalla kaiken maailman karmimiset ovat ihan jonkin muun seurausta kuin mitä totta mooses kertoo.
Vapaasrk ja hell srk tolloja ja pellejä täynnä.
Kuka yritti kostaa menneitä en ole moiseen vaivautunu olen selvinny helpommalla kun olen vain kertonu totuuden (se ken miekkaan tarttuu se miekkaan hukkuu) pätee sanontana varmaan kostamisessakin pettäminen on jotain sellaista mikä helpottaa naista kun kostaa miehelle joka häntä on pettäny pitää vaan osata katsoa tarkkaan kenenkä kanssa kostaa muuten saa yllättävän helposti huoran maineen pettäjä niin naisissa kuin miehissäkin ei koskaan tunnusta pettäneensä ensin
Niin kukaan ei uskalla suoraan sanoa noille. Korvasyyhyn niinsanotusti lässytetään.