Keskustan puheenjohtaja Antti Kaikkonen ja kansanedustajayhmän puheenjohtaja Antti Kurvinen toivottivat Mikko Polvisen tervetulleeksi Keskustaan!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011797271.html
Mikko Polvinen, Keskustan uusi kansanedustaja!
7
124
Vastaukset
- Anonyymi00001
Keskustan ainesta. Palkkasi naisystävänsä eduskunta-avustajakseen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d1c2224b-6949-437b-b33b-89ca1ad2d18a- Anonyymi00003
Persu-Juuso palkkasi oman poikansa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19138315/kaisa-juuso-(persu)--palkkasi--oman--poikansa--edustaja-avustajakseen
- Anonyymi00004
Kun seuraa persujen kannatuksen hiipumista, niin on varmaa että tulemme näkemään jatkossakin näitä persuedustajien loikkia sellaisiin puolueisiin, joissa he katsovat säilyttävänsä edustajan paikkansa varmemmin kuin näivettyneessä persuissa.
- Anonyymi00005
Ei paikan uusiminen toisessa puolueessa ole yhtään helpompaa. Arvelen, että sen sijaan saamme kuulla useita ilmoituksia siitä, ettei lähdetä enää ehdolle. Antti Kangashan Oulaskankaan alueelta sellaisen jo teki.
- Anonyymi00008
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ei paikan uusiminen toisessa puolueessa ole yhtään helpompaa. Arvelen, että sen sijaan saamme kuulla useita ilmoituksia siitä, ettei lähdetä enää ehdolle. Antti Kangashan Oulaskankaan alueelta sellaisen jo teki.
Persuihin päätynyt kolmiloikkaaja Juha Väätäinen on hyvä esimerkki siitä, miten loikkaaja nousee uudessa puolueessaan kansanedustajaksi.
- Anonyymi00007
Normi kepulainen näkyy olevan. Poliittinen kotoutus!
Perussuomalaisista lähtenyt kansanedustaja käynyt keskusteluja keskustan kanssa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009603523.html
Kansanedustaja Mikko Polvinen (ps) on palkannut eduskunta-avustajakseen oman naisystävänsä. Asiasta kertoo Yle.
https://yle.fi/a/74-20109078
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010673295.html - Anonyymi00010UUSI
Tule tutustumaan kuumiin tyyppeihin heti! https://Ashley.loveme.lat/Ashley#/?/?/z1of2x2bi
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885091- 141751
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91463Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501147Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249302969- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7820