Norja kuninkaallinen perhe

Anonyymi-ap

Olen aina pitänyt Norjan kuninkaallisesta perheestä, paitsi että prinsessa Märtha-Louise tuotti suuren pettymyksen. Hän alkoi toimia siten ja viettää sellaista elämää, että monet norjalaiset järjestöt ja yhdistykset eivät enää halunneet tehdä yhteistyötä hänen kanssaan, vaan halusivat purkaa sopimukset. Tämän jälkeen prinsessa Märtha-Louisen vanhempien, eli kuningas Haraldin ja kuningatar Sonjan oli otettava kaikki kuninkaalliset työtehtävät ja velvollisuudet pois häneltä.
Märtha - Louise alkoi seurustella amerikkalaisen, tummaihoisen miehen kanssa, joka on shamaani. Tämä shamaani ilmoitti antamassaan haastattelussa, että hän haluaa itse kuninkaalliseksi. Kuninkaallinen henkilö ei saisi käyttää omaa kuninkaallista asemaansa taloudelliseen hyötyyn, eli tehdä bisnestä oman asemansa avulla.
Mutta prinsessa Märtha-Louise on tehnyt, hän on tehnyt jonkunlaista enkeli terapiaa ja kirjoittanut siitä kirjoja. Lisäksi hän myi omat häänsä yksinoikeudella jollekin englantilaiselle kohulehdelle ja prinsessa Märtha-Louisen ja tämän shamaani miehen elämästä on tehty Netflix-sarjaa. Eli he ovat myyneet oman elämänsä rahakkailla sopimuksilla, esim. aivan kuten Englannin prinssi Harry tämän amerikkalaisen Meghan vaimon kanssa.
Märtha-Louise ja shamaani mies ovat väittäneet Norjan hovia ja kuninkaallista perhettä rasisteiksi, joita he tuskin ovat. Eli prinsessa Märtha-Louise ei ole viettänyt kuninkaallisella prinsessalle sopivaa elämää.

0

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

        Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
        Maailman menoa
        187
        5085
      2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

        Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
        Maailman menoa
        25
        4472
      3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

        Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
        Maailman menoa
        9
        3137
      4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

        Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
        Maailman menoa
        259
        3039
      5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

        "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
        Maailman menoa
        145
        2941
      6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

        Aivan totaalisesti..
        Ikävä
        52
        2541
      7. Oot se sinä

        Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
        Ikävä
        27
        1939
      8. Vieläkö olet

        Rakastunut minuun? Minä sinuun
        Ikävä
        56
        1873
      9. Toivotko vielä kohtaamista

        Kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        77
        1824
      10. Ei siinä kauan

        Menisi jos olisimme kahden
        Ikävä
        22
        1787
      Aihe