Tulen ihan kohta hulluksi tän asian kanssa. Vaimoni sisko käy meillä liian usein ja viettelee minua milloin mitenkin. Olen rakastanut häntä nyt jo yhdeksän vuotta ja loppua ei näy. Minä olen päivittäin rukoillut, että tunne poistuisi, mutta ei. Mikä neuvoksi? En enää uskalla puhua kellekään asiasta. Haluaisin rakastaa vain yhtä naista enkä kahta. Auttakaa
Rakastan vaimoni siskoa
Auttakaa
102192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kun tulee teille viettelemään sinua.Kerro vaimollesi asiasta,niin vaimosi antaa kalossinkuvan systerilleen persuksille.Menköön vapaille markkinoille persettään pullistelemaan.On siinä sisarusrakkautta!Tosi alhaista tehdä noin omalle siskolle.Ja sinä nautit tilanteesta,jo yhdeksän vuotta?!
miettiä, että millaisen elämän haluat.
Otat siskon-> Vaimosi sydän särkyy,välit heidän sukuun varmasti katkeavat. Ja entä jos ette sovikkaan toisillenne?
Jätät haaveet siskosta-> on ehkä paras vahtoehto.
Vältä tilanteita jossa siskoa näet. esim. jos sisko tulossa teille,niin itse poistut siksi aikaa TAI sanot vaimollesi ettet nyt jaksaisi vieraita tänään.
En jotenkin usko,että vaimon vaihdosta siskoon voisi koitua mitään hyvää..
Koita nyt pärjätä ja kuunnella myös järjen ääntä.
töpseli pistokkeesta. Kai sä jotain keksit, lue hesari uudelleen, vie roskat, kastele kukat...
Jos et osaa teroittaa sahaa, nyt vaikuttaisi olevan joutilasta aikaa opetella:)
siis,minun siskoni on yrittänyt vietellä jokaista miestä joka on elämässäni vieraillut.
mennyt aviomieheni oli kaikkein lähimpänä häntä,koska en silloin vielä tajunnut miten asiat ovat..
sen jälkeen olen huomannut tämän systeemin..
joka ainoaa miestäni hän yrittää..se on jotain sairasta kilpailua paremmuudesta,ja minua ei sellaiseen huvita lähteä todellakaan mukaan.ja joka kerta,kun uskon löytäneeni jotain arvokasta,niin joudun ressissä puhumaan miehelle,että kai voin häneen luottaa ja että siskoni tulee yrittämään jotain..keinolla millä hyvänsä.
ja kyllä,olen puhunut asiasta siskolle,ja hän sanoi ettei tietenkään tarvitse pelätä mitään sellaista,ei hän sellaista tee.
mutta huomattiimpas se taas kuitenkin..
siis ja ihan naurettavia juttuja ,yrittää jalkapeliä pöydän alta yms..ruikutusta..kehujen kerjäämistä..
ja aikuisia ollaan ,hänkin yli kolmekymppinen..
puhuin hänelle moraalista,EI siskon miestä,ei kavereiden miestä jne ,ei niitä saa edes ajatella sillä tavalla,se on hyvin hyvin loukkaavaa ja epäkunnioittavaa..
mikä ihmisiä vaivaa..
mikä on tärkeää ja mikä ei..
eikö oma sisko??
sinun pitäisi kertoa vaimollesi =(
Vaikuttaa siltä ettei siskosi psyyke ole aivan kohdallaan. En usko että kyse on kovasta kilpailuvietistä vaan erittäin surkeasta itsetunnosta ja sen tyydytyksestä niillä tavoilla, joilla kokee olevan arvoa. Ikävä kyllä arvoa juuri Sinulle.
itsetuntoasiaa tässä on sitten pohdiskeltu taholla jos toisella kyllä..
mutta mikä ihme saa ihan viehättävän ihmisen itsetunnon niin alas..
on sitä itselläkin ollut,mutta ei nyt ihan noin sentään.. ja hän ei ole koskaan ollut yksin,eikä tule olemaan...
paitsi ehkä se opettaisi jotain..??
tiedä häntä,niin kai minäkin säälin...
Onhan munkin naisilla siskoja, joista moni vuorollaan saa tuntemaan ihan tutun tunteen - ja se on kivaa! Sitä joko yksi riittää, tai sitten ei riitä... hyväksy itsesi.
Miksi ihmeessä rakastaa vain yhtä, kun aina löytyy useampiakin ja erilaisia naisia :)
Ainakin yksi tumma ja vaalea täytyy olla, sitten ehkä yksi vahva ja yksi herkkä tyttö. Onhan näitä.
Edellinen poikaystäväni rakastui myös minun pikkusiskooni. He suutelivat ja tapailivat selkäni takana. vaimosi kannalta hänen koko perheensä varmasti kärsii jos asia selviään, niin kävi minunkin tapauksessani, en pysty enään luottamaan siskooni ja vanhempanikin kärsivät minun ja siskoni huonoista väleistä..ja se poikaystävä on todellakin entinen jo senkin takia, etteivät vanhempani olisi ikinä enää halunneet nähdä koko miestä.. Päätä mitä teet asian kanssa, joko kerrot vaimollesi asiasta tai kai hänen siskonsakkin ymärtää puhetta ja kerrot hänelle, että lopettaa ihme pelleilynsä, jos sinun ja hänen siskonsa välille kehittyy suhde, niin sen olisi varmasti oltava salainen jo vaimosi takia ja hänen perheensä..
olevan menossa,housut jo nilkoissa kirjaimellisesti..Puuttuu vaan sopiva tilanne..niinhän ne puolustelee.Heikko mies.Tarkoitan tällä tämän viestin aloittajaa tässä.
riippuu vaimosi ja sen siskon väleistä. tosin tuskin hirveän läheiset ovat jos sisko noin tekee.
itselläni on vuotta vanhemman siskoni kanssa todella läheiset välit, ja ennemmin heittäisin miehen pellolle kuin hylkäisin siskoni.
mutta toisaalta en pysty kuvittelemaan että siskoni tekisi tuollaista minulle tai toisinpäin.
ja siks toisekseen, en ehkä ihan puhuis RAKASTAMISESTA vaan ihastumisesta ja rakasTUmisesta sitä siskoa kohtaa, eikö rakkaus synny vasta sen jälkeen kun yhteistä eloa on tarpeeks takana? tuskin satunnaiset vierailut riittää pohjaksi rakkaudelle?
niin että siskolle vaan suorat sanat et back off tai sitten jätät vaimosi. tai sit jatkat samaa rataa ja kärsit, ihan oikein sulle.