Taloyhtiö asensi hälyttimet. Nyt näyttäisi siltä, ettei ne toimi! Kuinka ne pitäisi testata. Osa asukkaista kertoo että hälyttimen pitäisi silloin tällöin vilauttaa jonkunlaista valonväläystä. Eli kuinka ne pitäisi testata?
Palohälyttimet
6
195
Vastaukset
- Anonyymi00001
Laita sytkäri palamaan 🔥
- Anonyymi00002
Kaikille asukkaille varmaankin on jaettu hälyttimien käyttöohje samalla kun hälyttimet on asennettu. Heititkö roskiin?
- Anonyymi00005
Eipä jaettu!
- Anonyymi00003
Siinä hälyttimessä on sellainen nappi jota painetaan kun sitä testataan.
Pitäisi alkaa ulisemaan jos on pattereissa virtaa.
https://kestoturva.fi/miten-palovaroitin-testataan-ja-kuinka-usein/- Anonyymi00004
Minun palohälytin ei ulvo eikä vilku! Siis se värkki minkä taloyhtiö asensi. Omat kaksi sensijaan vilauttelee , ja ääntelee jos painelee, vaikka harjan varrella.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Minun palohälytin ei ulvo eikä vilku! Siis se värkki minkä taloyhtiö asensi. Omat kaksi sensijaan vilauttelee , ja ääntelee jos painelee, vaikka harjan varrella.
Omasi ovat elinikänsä päässä siis ja rikki. Talousyhtiön asentama taasen toimii täysin oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708