Joko olette matkustaneet sellaisella? Mitä LUXusta!
Ylelliset LUX Express By OnniBus linja-autot
21
448
Vastaukset
- Anonyymi00001
Olen ihan dilmillään
- Anonyymi00002
Juu, matkustin sellaisella 15 vuotta sitten, kun autot oli uudehkoja ja ne ajoi virossa. Oli silloin ihan ok.
Nyt kun ne 2,5 miljoonaa kilometriä ryityt räähkät on täysin lopussa ja ne on dumpattu virosta edes lyhyimmille sikäläisille vuoroille kelpaamattomina tänne hölmölään, ei paljon kiinnosta mennä niihin hometta haistelemaan.- Anonyymi00003
Suutuin ja mustaksi muutuin!
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Suutuin ja mustaksi muutuin!
Paronimieliset eivät voi vieläkään sietää Onnibussin kukoistusta.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Paronimieliset eivät voi vieläkään sietää Onnibussin kukoistusta.
Vielä kovempi pala paronimielisille on VL ja sen aiheuttama Vaivavaunun kassakriisi ja selvitystilaan ajautuminen!
- Anonyymi00008
Matkustitko koskaan Vaiveroisen homekatiskoilla? Onnibussilla semmoisia ei ole!
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Matkustitko koskaan Vaiveroisen homekatiskoilla? Onnibussilla semmoisia ei ole!
Muistatkos kun kesäpoika sai niin pahan astman onnibussin homeisesta irizarista, että joutui jäämään sairauseläkkeelle
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Muistatkos kun kesäpoika sai niin pahan astman onnibussin homeisesta irizarista, että joutui jäämään sairauseläkkeelle
Pekka julistettiin Kuninkaaksi!
- Anonyymi00006
Näin se maailma muuttuu, nyt tänne hankitaan sellaisia loppuun ajettuja linttoja, jotka eivät kelpaa enää Venäjälle ja muualle itä-Eurooppaan.
- Anonyymi00007
Tämähän on hourintaa! Autot ovat priimoja.
- Anonyymi00011
Anonyymi00007 kirjoitti:
Tämähän on hourintaa! Autot ovat priimoja.
Ei nuo Ibizat ole koskaan olleet priimaa.
Toki Tamponilla 2 miljoonaa ajettu vanha Venäjän ratsu on parempi kuin 3 mljoonaa ajettu ja hetkellä millä hyvänsä tulleen leimahtava DafHool. - Anonyymi00015
Anonyymi00011 kirjoitti:
Ei nuo Ibizat ole koskaan olleet priimaa.
Toki Tamponilla 2 miljoonaa ajettu vanha Venäjän ratsu on parempi kuin 3 mljoonaa ajettu ja hetkellä millä hyvänsä tulleen leimahtava DafHool.Ei taida OnniBusilla tai Luxilla olla yhtäkään Seat Ibizaa.
- Anonyymi00012
Eihän ne suomessa ole kuin hakemassa vain porukkaa, ihan muun maan firma loppupeleissä. Ja virosta ja Latviasta suurin osa asiakkaista.
- Anonyymi00013
On hieno kyyti! Todella rahan arvoinen!
Ei ole ennen ollut kellään vara yhtä hienoja laittaa
Suomen liikenteessä!
Kiitos !- Anonyymi00014
Väkevä YLISTYS tälle kommentille!
- Anonyymi00016
Jaa? Mm. Paunulla oli paljon ylellisimpiä busseja linjalla.
Eli tässäkin asiassa Tampax apinoi. - Anonyymi00018
Varmaan yhtä ylellisiä kuin viimekesäiset Valkeakosken liikenteen 20 vuotta vanhat ylelliset pikabussit Helsinki-Tampere-reitillä.
- Anonyymi00019
Anonyymi00016 kirjoitti:
Jaa? Mm. Paunulla oli paljon ylellisimpiä busseja linjalla.
Eli tässäkin asiassa Tampax apinoi.Paunun autot olivat rykimäräähkiä
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Paunun autot olivat rykimäräähkiä
Sinulla on lähes yhtä käsittämätön sana kuin entisellä miehellä sodan aikana. Hän käytti ammattinimikettä uglimuglimaker.
- Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Sinulla on lähes yhtä käsittämätön sana kuin entisellä miehellä sodan aikana. Hän käytti ammattinimikettä uglimuglimaker.
Hyväksytkö rykimäräähkät?
Jos sukuoikeussyöttiläät olivat olleet merenkulkualalla, heidän paattinsa olisivat usein sanoneet uglimugli. - Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Hyväksytkö rykimäräähkät?
Jos sukuoikeussyöttiläät olivat olleet merenkulkualalla, heidän paattinsa olisivat usein sanoneet uglimugli.En. En hyväksy VL:n rykimäräähkiä kaukoliikenteessä. Ne raadot kuuluisi tunkiolle, ei 3-tielle
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse133817SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575441642- 361593
- 321491
- 921433