Totuuspuolueen joht. Lakimies Jaana Kavonius kertoo Totuuspuolueen sivuilla.
Liikalaskutus on laitonta, ja sähkönsiirto-laskut on laittomia, koska sähkösiirto ei aiheuta mitään kuluja. (Sähkö siirtyy itsestään sähkölinjoja pitkin, ... on siirtynyt jo viime 100 vuotta. Laskutus alkoi vasta kun kokoomus-Katainen, antoi ulkomaafirmoille oikeuden tyhjästä laskuttamiseen.)
sahkolaskut voi-pistää kuluttajariita-lautakuntaan
totuuspuolueen jaana-kavonius neuvoo
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17720741/sahkolaskut-voi-pistaa-kuluttajariita-lautakuntaan--totuuspuolueen-jaana-kavonius--neuvoo
Liikalaskutus on laitonta, ja sähkönsiirto-laskut on laittomia, koska sähkösiirto ei aiheuta mitään kuluja. (Sähkö siirtyy itsestään sähkölinjoja pitkin, ... on siirtynyt jo viime 100 vuotta. Laskutus alkoi vasta kun kokoomus-Katainen, antoi ulkomaafirmoille oikeuden tyhjästä laskuttamiseen.)
sahkolaskut voi-pistää kuluttajariita-lautakuntaan
totuuspuolueen jaana-kavonius neuvoo
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17720741/sahkolaskut-voi-pistaa-kuluttajariita-lautakuntaan--totuuspuolueen-jaana-kavonius--neuvoo
Vastaukset 77
Vanhimmat
Hallituksen tähän pitää puuttua ! Kaikki , esim.vanhukset jne, ei pysty, osaa eikä tajua riitauttaa sähkölaskujaan !
Hallituksen tulee riistolaskuihin puuttua, vaikkei se ehkä sovi kovan Kokoomuksen Markkinatalouden linjaan.
Tai demarien !!!! HAISTA VITTU ELÄKELÄINEN
Oli Marinin linjapuhe heille !!!! Sehän sopii demarien perturilinjaan
Olis ollu aikaa Demarit, koko viime hallituskausi
Marin tuskin osasi tai välitti
Ei se turhaan ole omien Juttujensa takia maanpaossa...
Jaana on ihan asiallinen jutuisssaan.
Mutta totta on että hallituksen pitäisi nää asiat hoitaa, eikä kansan.
Mutta meillä on mielipuoli-porvarit vallassa, joten kansa joutuu itse hoitamaan asioita, ja Jaana tarjosi tietoa kansalle miten toimia.
Kumma ettei kukaan pienkuluttaja käsitä että joutuu itse maksamaan suurkuluttajien sähkönsiirrosta suuren osan kun se perusmaksu on kaikille sama 40-50 senttiä? Näin pienkuluttaja joutuu maksamaan 50-60 senttiä kilovatilta jatkuvasti jota moni kauhistelee,15 mituutin ajalta.Näin rikkaita suositaan ja köyhää kyykytetään Koko kansantalous meni tuon sähköauton takia mönkään.
Todellisuudessa sähkönsiirto on ilmainen, on aina ollut- vasta kun Caruna-Katainen vapautti sähköfirmat ylilaskuttamaan, alkoi sähkönsiirrosta liikalaskutus.
Se on silti laiton, kuten Jaana kertoo ja rahat saa takaisin, MONINKERTAISINA.
miksi makselisit jollekin ulkomaafirmalle miljoonien voittoja suomesta
Nauttikaa kokoomuspolitiikasta kun heitä olette äänestäneet
Köyhät työläiset
Sinä taas luulet olevasi monimiljonääri, vaikka olet työläisperheestä , asut Kontulassa vuokrayksiössä vanhalla puolella ilman autopaikkaa.
Niin se vaan menee
ÄänestäSinä taas luulet olevasi monimiljonääri, vaikka olet työläisperheestä , asut Kontulassa vuokrayksiössä vanhalla puolella ilman autopaikkaa.
Niin se vaan menee
Äänestä
Taitaa olla keksitty hahmo tuo kavonius!?
sähkönsiirto ei aiheuta kustannuksia,
joten sähkösiirto-laskutus on liikalaskutus, eli huijaus?
MIKSEI Valtionsyyttäjä puutu tuohon asiaan ?
Kuluttaja-asiamiehelle vaan
On se vaan hölmöä maksella liikaa !
siellä neuvotaan , se on niiden tehtävä
vain hölmö makselee tyhjästä
aivan
PurraUrpottajat riistää kansaamme rikollisesti saatanapalvojina eli porvareina
Jaanan juridikkaan en kyllä välttämättä luottaisi. Ei se turhaan ole omien oikeusjuttujensa takia maanpaossa... :D
Jedi jaanan uusimat on nyt norjassa hakemassa turvapaikaa lähti karkuun suomen oikeuslaitosta hahaha buaahaha
tuossa kertoo mitä o tapahtunut, erään toisen vainotun julkisuuden henkilön kanssa:
https://web.archive.org/web/20210417103049/https://www.youtube.com/watch?v=Def0pteFNSI
Eikö? No kerropa nyt sitten tarkemmin.
selitys on noilla sivuillaan.
Jaanaa kohdellaan väärin
Hallituksen kuuluisi nyt auttaa Jaanaa saamaan ihmisoikeudet Suomessa
Jos laitettas porukalla tuo ns.Jaana venäjälle,Suomessa oliz paljo turvallisempi asua!
Mikäs hölmö sinä olet.
Jaana kertoi totuuksia, ja joutui vainotuksi, aikoinaan Liisa Kulhia paljasti metrokauppa-rötökset, ja pääsi eduskuntaan, ... mutta EU-suomessa joutuu totuuksia paljastavat vainotuiksi ja maanpakoon
miksi makselisimme rikollisille porvareille?
koska voi myös saada rahat moninkertaisina takaisin
kyllä, Jaanalla on asiaa
https://keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=kavonius
jaana-kavonius-tapauksesa hän väärinperustein-syytetty koska-ei-oteta-huomioon-joukollavainoamista joukkovainoa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19261599/jaana-kavonius-tapauksesa-han-vaarinperustein-syytetty-koska-ei-oteta-huomioon-joukollavainoamista
On itse erittäin rikollinen toisten kodeissa hiippailija.....
NE LASKUT TAKASIN SINNE SÄHKÖPULJUUN UKAASIEN KANSSA MENEMÄÄN NYT...
JA REILUT KORVAUKSET ASIAKKAILLE !!!!
suomi24 poistaa tiedot joten etsikää iste netisä..
suomi24 = sähköbisnes -huijaksien asialla myös... tietenkin koska suomi24= persuporvari24
Jaanalla on tieto
kuka kansanrahat vie jo
siksi jaana pressaksi
ja Ano on numero kaksi
Eihän Turtiainen maksa mitään laskujaan. Pakkasi laukkunsa ja poistui venäjälle. Saa ulosottomies hoitaa loput.
Asuiko Töölön tienoilla?
suomi24 poistaa tiedot joten etsikää itse netistä..
suomi24 = sähköbisnes -huijauksien asialla myös... tietenkin koska suomi24= persuporvari24
" sähkönsiirto-laskut on laittomia, koska sähkösiirto ei aiheuta mitään kuluja. (Sähkö siirtyy itsestään sähkölinjoja pitkin, ... on siirtynyt jo viime 100 vuotta."
Ja huoltovapaita sähkölinjoja kasvaa kai itsestään metsiin ja pelloille?
Miten joku voi esittää noin hlmön kommentin. Oliko tuokin Kavoniusta?
3 vast poissa
Jaanan mielestä ei tarvi maksaa. Ulosottomiehen mielestä pitää. Käräjäoikeuden päätöksellä sitten otetaan.
Minä olen myös sitä mieltä, että tykkylumi rikkoo sähkönsiirtolinjoja joka talvi ja myrskyt ja puut kasvavat linjojen alla ja niitä pitää leikata. Noi on sellaisia joita itse tiedän. Ja uusia pitää rakentaa ja vanhoja korjata. Mutta Jaana varmaan itsekin liikkuu ilman energiaa paikasta sfääreihin.
Suomen talous lähtisi kasvuun, jos sähkönsiirtomaksut poistettaisiin ja sähköä myytäisiin 3-5c/kWh.
Silloin ihmisillä riittäisi rahaa kuluttaa ja ostaa palveluita.
Nyt ne rahat menee sähköyhtiöille ja jaetaan osinkoina jo ennestään rikkaille ja suurituloisille sähköyhtiöiden omistajille, jotka eivät kuluta.
Ihmiset eivät voi kuluttaa, koska sähkölaskuihin menee suurin osa tuloista.
Hallitus valittaa, kun ihmiset eivät kuluta, no hallitus voisi puuttua sähkön riistohintoihin.
samaa huijausta voimalapuistot-
ilmastorahastusta
hyvä tieto
kokoomus huijasi
Sähköauto vei Suomen konkkaan.Hävittämällä sähköautot ja tuulimyllyt valtion talous pelastuu.Datakeskukset samoin.Nythän emme voi niiden takia uskoa mihinkään.Öljyn vähetessä pitää vähentää sen käyttöä eli liikkumista.
kokoomus huijasi
noin
No kokeilkaapa kuinhan mahtaa käydä
tulipalloja on kaikkialla, palaa joku kauppakin palanut maan tasalle
musiikki- fireball, Deep Purple - Fireball
rahat takaisin !!!!!!
jaana oikeassa,
kukaan muu ei uskalla asiaa kertoa?
miksi maksaisit tyhjästä?
Caruna-Katainen kokoomus-.huijasi kansan jatkuvaan pakkolaskutukseen tyhjästä
Pörssi luo lisää rahaa pelaamalla kansan köyhäksi.Siksi raha keskittyy harvoille.Puolueet ovat syypäitä.Eduskunta pelaa kansan kyykkyyn valtion yhtiöillä jotka jakavat puolueille miljardeja tappioista.
HYVÄ JAANA
Vai jaana kavonius,taitaa olla ihan joku muu,esiintyy vaan jaana kav......a!
??? siis kuka
veikkaan että tää on nii saatanan tyhmää kansaa että mekselevat nuo roistojen laskut niille, kun uutisten aivopesuun uskovaiset uskoo vaikka mihin jos sen vaan joku poliitikko tai uutis-juippi lukee paperista uutisissa kraka kaulassa
persukokoomus petti kansan, eikä korjannut tätäkään asiaa, jokainen makselee sellaset 500-2000 eur joka vuosi ulkomaafirmoilel TYHJÄSTÄ,
kiitos kokoomuspersujen...
Hyvä Jaana
helppo, valitus vain meenmään, ja rahat tulee, toki voi ne suoraan yhtiöstäkin kokeilla pyytää, jos ehkä makselevat takaisin huijauksensa...?
Suomi vapaaksi kiitos Jaana
hyvä
hyvä
Miksi maksaisit tyhjästä?
On hienoa, että lakimiesten/naisten joukosta on noussut edes yksi, joka uskaltaa ja haluaa kertoa korruptiosta julkisesti. Tietohan nimenomaan asianajiilla on usein paljonkin näistä asioista ja tässä tapauksessa koettu omakohtaista vainoa ym.
Toivottavasti hän vaan jaksaa edelleen. Nuorempi väkihän ei yleensä näitä asioita ymmärrä ja vanhemmat ihmiset, jotka ymmrtävät, ovat usein aika väsyneitä.
älä anna niille rahaa
miksipä sitä tyhjästä makselisi
älä anna niille rahaa!!!!!!!!
Toi ihan hyvä ettei sähkölaitokselle ole pakko antaa.
nettimiliisit supo jne hakkeroi ja estää jne,,.. satanisti-EU Vapaamuurari satanismi Suomi... jne?
Raamatunjae kertoo ketkä pelastuvat ja ketkä eivät
Ilm 21:27
Eikä sinne ole pääsevä mitään epäpyhää eikä ketään kauhistusten tekijää eikä valhettelijaa, vaan ainoastaan ne, jotka ovat kirjoitetut Karitsan elämänkirjaan.
Älkää luottako valheen sanoihin, kun sanotaan: 'Tämä on Herran temppeli, Herran temppeli, Herran temppeli!'
Terveen uskon ja totuuden puolesta.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋🍑❤️❤️❤️❤️❤️
Karitsan, vai vasikan vai lampaan?
mitä tämä tarkoittaa?
karitsa on "karitsa" eli tarkoittaa JEESUS
Jeesuksella on elämänkirja, eli jumaluutena hallussaan MEIDÄN KAIKKIEN JOKAISEN ELÄMÄT, SINUNKIN ELÄMÄSI !!!!!
"Kun minut ylennetään maasta, minä vedän KAIKKI tyköni" Joh: 12: 32
"Ja kaikkien luotujen, jotka ovat taivaissa ja maan päällä ja maan alla ja meren
päällä, ja kaikkien niissä olevain minä kuulin sanovan: "Hänelle, joka
valtaistuimella istuu ja Karitsalle ylistys ja kunnia ja kirkkaus ja valta aina ja
iankaikkisesti." Ilm: 5: 13
"Hän pelastaa senkin, joka ei ole viaton ; sinun kättesi puhtauden takia hän
pelastuu" Job: 22: 30
Palstan suurin yksittäinen kommenttien ja aloitusten postaaja on pakana-satanistinen ylläpito.
Lähes kaikki tuon suomi24-ylläpidon kautta tulevat viestit ovat täynnä vihapuhetta; solvauksia ja panettelua ja valheellisia väittämiä.
Koska he ovat satanisteja , kuten kaikissa kirkoissammekin niitä on- ja he menevät helvettiin pahuutensa takia
Kansa vapaaksi
JAANA PRESSAKSI !!!!
uusia uutisia jaanasta?
Monikos on laittanu mikä oli saatu vastaus
säästä lomarahat jaana neuvoo, outoa jos ei kukaa muu neuvo...
kuluttaja neuvonta kuluttaja-asiamies kuluttajariita lautakunta, jne...
säästä lomarahat jaana neuvoo, outoa jos ei kukaa muu neuvo...
kuluttaja neuvonta kuluttaja-asiamies kuluttajariita lautakunta, jne...
I haven't seeing electricity all month so I'm not paying for it either!