Miksi tämä ei

Anonyymi-ap

Ollut sinulle yhtä merkityksellinen?

11

293

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kerto

    • Anonyymi00004

      Koska en tee niin paljon tulkintoja tämän palstan tai ylipäätään kirjoittamisten perusteella. Vain IRL tekemiset, päätökset, tuntemukset, näkemiset ja sanomiset merkitsevät ja kertovat minulle jotain.
      Näin on ollut aina ja tulee aina olemaan. Naiselta

      • Anonyymi00008
        UUSI

        Samaa mieltä. Kaikki netissä/ viestien yms. kautta tapahtuva, nimellä tai ilman, ei ole myöskään minulle muuta kuin fiktiota, viihdettä. Se on kuin tv- sarja, jota seuraa sohvalta ja kuvittelee itsensä siihen johonkin osaan, jos sattuu sopiva fiilis. Tai tietokonepeli, johon ottaa jonkun roolin. Vaikka rooli olisikin omannäköinen.
        Sivu n


    • Anonyymi00006
      UUSI

      Koska haluat vain tylyttää..

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Hän on aina merkityksellinen. Rakastan häntä, aina rakastanut.

    • Anonyymi00009
      UUSI

      Koska olet lihava.

    • Anonyymi00010
      UUSI

      Oli...on

    • Anonyymi00011
      UUSI

      Samasta syystä kuin sun ja Samin juttu ei ollu merkityksellinen.

    • Anonyymi00012
      UUSI

      Ehkä ajatteli olevan erilainen

    • Anonyymi00013
      UUSI

      Toisella on ollut ehkä jokin hyötynäkökulma. Moni nainen esimerkiksi on valmis pieneen flingiin, jos se edistää omaa uraa jollain tavalla. Sellaista ei pidä erehtyä sekoittamaan rakkauteen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      324
      8948
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5508
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      320
      4980
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      70
      3460
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2902
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      53
      2285
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2262
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2188
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2156
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2053
    Aihe