Sä et voi puhua mistään prosessista hei!

Anonyymi-ap

Tää prosessi alkaa tästä heti hei!

Suomi on itse aktiivisesti hylännyt perinteisen pelitapaetunsa kansainvälisessä kilpailussa. Nyt tästä tilanteesta on vain viihdyttävästi iloittava ja nautittava.

Yllätytään kyllä jos puolustussuunnan aukeilut on 4 Nationsista saatu jotenkin tilkittyä ja samalla jatketaan samaa yksiviivaista pelin evoluutiota. Mutta katsotaan. Tänään pitäisi riittää hyvä, tasapainoinen ja tehokas peli. Itsestäänselvyytenä tuskin saa mitään toisaalta.

2

144

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kiva kun on oikea maajoukkueturnaus, ei Änärin skeidaa. Slovakiakin heti, hieno ja perinteikäs jääkiekkomaa, ei joku Team Health Insurance tai Young Corporation. Ehkä kultamitalimaalikaan ei tule olemaan puolustuksen junnu-uinahdus.

      0-1, aika myydä maa, ei tästä mitään tule ikinä.

    • Anonyymi00002

      Jos turnaus muistuttaa vaihteeksi oikeaa maajoukkueturnausta (vs. pelikonsolicupit), niin tuo olympiakaukalo onkin sitten jo kunnon vitsi ja kv. lajiliiton täydellisen selkärangattomuuden mallikiteytymä.

      Ensin ei ole minkäänlaista ryhtiä tai kiukkuakaan saada edes olympiaturnaukseen klassista olympiakaukaloa; joten sitten lopulta ei laiteta NHL-kaukaloakaan vaan keksitään ovelasti joku ihan kokonaan uusi kenttä, joka ei ole kerrassaan yhtään mistään kotoisin.

      Voi jestas noiden klovnien touhua... Lopettakaa koko laji Euroopasta vaan jo, kiekko on hukassa kuitenkin, eikä löydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1679
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe