Viime viikolla sattui valitettava tapaus Lausteen Raadinkadulla kun 21 vuotias nuorimies purskahti itkuun kun hänen toimeentulotuesta otetaan jatkossa pois n.15%. Luotettavien "lauste" lähteiden mukaan hänet tunnetaan kovaäänisenä perussuomaisten kannattajana sekä Ylilauta öyhöttäjänä. Keskustelu ja kriisiavun toteuttaminen on hankalaa koska hän ei avaa ovea kertoo samassa talossa asuva Lauste aktiivi Mahmud Mbala
Ikävä Tapaus Lausteella
9
260
Vastaukset
- Anonyymi00001
tosi hauskasti kirjoitettu teksti
- Anonyymi00002
Katsokaa lapset! Tämä on sitä vihervasemmiston aikaansaamaa soopaa
- Anonyymi00004
Tekoälyn sämpläämä soopa on enimmäkseen harmitonta. Mutta vihervasemmiston masinoima soopa on kansallinen turvallisuusuhka.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Tekoälyn sämpläämä soopa on enimmäkseen harmitonta. Mutta vihervasemmiston masinoima soopa on kansallinen turvallisuusuhka.
Ei tuohon mitään tekoälyä tarvita, ite sen kirjoitin tavallisella omalla älyllä
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ei tuohon mitään tekoälyä tarvita, ite sen kirjoitin tavallisella omalla älyllä
Joo, vihervasurin älyttömyys oli toinen juttu
- Anonyymi00003
Mahmud! Tee huoli ilmoitus
- Anonyymi00007
Missä matu, siellä ongelma.
- Anonyymi00009UUSI
Laittoiko torpan palamaan itkupotku raivoissa
- Anonyymi00010UUSI
Persuna ihminen on tyhmimmillään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32412026Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611127Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2686485Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813747- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552593Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1141941Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864