Sakkoja yrittäjälle

https://www.pogostansanomat.fi/paikalliset/9214268

Mikäli työntekijä on niin tyhymä että työntää kätensä yleiskoneeseen sen ollessa käynnissä niin mielestäni hänen pitäisi maksoo yrittäjälle eikä päinvastoin..
51002
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toimistossa jalat pöydällä istuskelijan avaus.

1Äänestä

No empä tiedä, vaikken kokki olekaan, niin ei tulisi mieleenkään laittaa kättä kulhoon kun kone on käynnissä.

Äänestä

Minkäs se pomo sille voi, että työntekijä on noin hölmö. Työntekijää pitäs sakottaa tyhmyydestä eikä pomoa siitä että otti noin tyhmän työntekijän ettätunkee kätensä paikkaan jonne sitä ei pitäs tunkea. Amerikan mallia otetaan jo täälläkin.

Äänestä

Missä lie näin fiksu työntekijä... Tietää varoa ettei vie lähelle mitään työkalua sille.

Äänestä

Tuomio ei ole lainvoimainen.

eli varmaan piparkakku-yritys kyseessä, kun ei mitään sakkojakaan joudu oikeasti maksamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.pogostansanomat.fi/paikalliset/9214268

Mikäli työntekijä on niin tyhymä että työntää kätensä yleiskoneeseen sen ollessa käynnissä niin mielestäni hänen pitäisi maksoo yrittäjälle eikä päinvastoin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu