Puuhökkeleissä poltetaan puita ja koko alue on savuinen. Puiden poltto pittää kieltää, niin siellä ei jaise sitten enää kuin viina ja tupakka.
Portsan alueella kamala käry
10
219
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sinut pitää kieltää
- Anonyymi00002
Omituista, että tuollainen slummi saa olla niin lähellä normaalia asutusta.
- Anonyymi00003
Alueelle pitäisi tehdä viipymättä perusteellinen viranomais tarkastus koska on tiedossa että on rakennettu kaikenlaisia Airbnb kopperoita kylmäalustoihin ja ullakoihin. Tällaiset ikkunattomat kamina kammiot on surmanloukku ja arvata saattaa että jos vuokralaisen pitää hommata klapit itse niin siellä poltellaan öljyisiä trasseleita ja muovipurkkeja. Jos näillä mestoilla pääse tuli valloilleen niin se on hehkuva kivijalka jäljellä ennenkuin 112 on paikalla
- Anonyymi00008
Sossupummit vuokraavat kopperoita toisilleen, joka on turvallisuusriski. Taitaa olla huumehörhöjen aluetta kaikki. Ennen se oli alkoholistien asuinalue.
- Anonyymi00004
Tässä on käynyt joku "lapsus" kaupungin päättäjille ym. Kun ovat aikoinaan antaneet jättää tällaisen ruman ja ennenkaikkea vaarallisen ripalauta puuparakki kolhoosin ruutukaava alueelle. Raitiotien ym uudet hienot systeemit tulet kohta kulkemaan vierestä ja niissä on matkustajia turisteja ym. On siinä noloa maisemaa
- Anonyymi00007
Koko alue pitäisi uudistaa. Puuhökkelit määrättävä purettaviksi. Kaupunki voi pakkolunastaa koko alueen ja purkaa pois alueen vanhat murjut. Portsaan on rakennettava normaaleille ihmisille asumiskelpoisia rakennuksia. Tuollaisia slummeja ei saisi olla missään, ei varsinkaan kaupunkialueella.
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Koko alue pitäisi uudistaa. Puuhökkelit määrättävä purettaviksi. Kaupunki voi pakkolunastaa koko alueen ja purkaa pois alueen vanhat murjut. Portsaan on rakennettava normaaleille ihmisille asumiskelpoisia rakennuksia. Tuollaisia slummeja ei saisi olla missään, ei varsinkaan kaupunkialueella.
Portsassa hortoilevat vihervasurit voi lähettää Somaliaan. Turha niitä on elättää.
- Anonyymi00005
Turun tauti tänä päivänä on sitä, että kaikkea vanhaa, huonoa ja rumaa koitetaan säästää kaupunkimaisemaa pilaamassa.
- Anonyymi00006
Haluan yhtyä avaajaan
- Anonyymi00010
Ja taas järkyttävä krääsä leijuu, juuri kun on saatu haiseva paskapuhdistamo pois patterihaasta ja joukkoliikenne on tehnyt osansa eli linurit ei enään pakkasella pöllytä diesel katkua koska ovat jotain sähköhybridejä, niin nyt tämä puuportsa porukka tunkee vanhoihin porinmatteihin jäteöljyssä uitettuja lastulevyn kappalia. Oi miksi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648