Kausi 2026 with Jenni Vartiainen

Anonyymi-ap

Näemmä ketään ei enää kiinnosta. Toisaalta ei ihmekään, eihän noista voittajista kuulla enää koskaan.

Itse olen löyhästi seurannut, eikä ketään suosikkia vielä. Joko entinen Idolskisailija Kristian Meurmann esiintynyt? Vetääköhän taas Lapin kesän?

Yksi syy siihen, ettei laulukilpailun voittajat muutamaa poikkeusta lukuunottamatta menesty, on mielestäni juurikin se, että laulavat kilpailuissa hienoja klassikkoja, mutta voiton jälkeen heille kirjoitetaan tylsää hissimusaa, mikä ei kiinnosta ketään, vaikka laulaja olisi kuinka karismaattinen ja hyvä-ääninen.

10

567

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Onhan voittajia esillä ollut, tosin jokunen on jo lopettanutkin esiintymiset, on aika vaativa laji olla julkisuudessa. Nyt on myös lupaavia laulajia mukana, tänään täytyy seurata esityksiä. Melkein ainoa ohjelma, mitä tarkoituksella seuraan.

    • Hyviä kisaajia päässyt jatkoon, itsellä monta suosikkia. Jenni on musta hyvä tähtivalmentaja ja muutkin hyviä. Tykkään seurata valmentajien keskinäistä sanailua, joka kaudella ollut hauskoja fraaseja ja tilanteita.

      Ei ihan kaikista voittajista tai muista kärkeen päässeistä kuulla, niin on/on ollut joka musiikkikisan kohdalla, esim. Tangomarkkinat, Idols. Joskus sitten tulee joistain laulajista enemmän tai vähemmän tunnetumpia kuten vaikka Arja Koriseva, Jari Sillanpää, Marita Taavitsainen, Eija Kantola (Tangomarkkinat), Antti Tuisku, Anna Puu, Anna Abreu, Pete Parkkonen, Diandra (Idols) ja vaikka Eveliina (Voice, eka tai joku muu alkupään kausi, olikohan neljäs tai viides) ja Saara Aalto (Voice, eka kausi, tuli toiseks).

      Ihan kaikkia voittajia tai muuten kisoissa hyvin pärjänneitä en edes muista kunnolla. Jotkut tosiaan häipyy vähin äänin pois julkisuudesta.

    • Anonyymi00002

      Ari Koivunen voitti jonkun kisan ( oliko Idols ) Hyvä laulaja. veti ilmeisesti karaokea kuppiloissa. Ymmärrän hyvin, ettei liiempi julkisuus kiinnosta, koska paskaa tulee niskaan laulajille ja soittajille, aina löytyy, joku parempi, jolla on oikeus arvostella mahdollisimman kuuluvasti/näkyvästi.

      • Anonyymi00003

        Ari oli uskomattoman hyvä laulaja, mutta ääni tainnut kärsiä jostain leikkauksesta tms ja alkoholiongelma kai osittain pilasi uran jo sitä ennen. Sääli miten päihteet pilaa hyvin monen julkkiksen elämän, mutta onneksi Arilla taitaa nyt mennä ihan hyvin. Harmi että tippui Farmilla niin pian.


    • Anonyymi00004

      Jenni Vartiainen 🤦🏻‍♀️ Kukaan ei kelpaa.

      • Anonyymi00005

        Jenni Vartiainen on tuossa ohjelmassa aivan käsittämättömän ylimielinen. Voittaisi koska tahansa ohjelman, jossa etsitään Vuoden 2026 diivaa. Sellainen madame että oksat pois alta. Varsinainen ruumiillistuma ihmisestä jolle kusi on noussut ja täyttänyt koko pääkopan. Toivottavasti jää ensimmäiseksi ja viimeiseksi vuodeksi.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Jenni Vartiainen on tuossa ohjelmassa aivan käsittämättömän ylimielinen. Voittaisi koska tahansa ohjelman, jossa etsitään Vuoden 2026 diivaa. Sellainen madame että oksat pois alta. Varsinainen ruumiillistuma ihmisestä jolle kusi on noussut ja täyttänyt koko pääkopan. Toivottavasti jää ensimmäiseksi ja viimeiseksi vuodeksi.

        Keskinkertainen laulajahan toi Jenni on ei mikään hyvä opastaja kenellekään.


    • Anonyymi00006

      Mikäli ei nyt arvostella valmentajia, sanoisin Justiina Luukaslammin menevän pitkälle, vaikka voittoon asti laulutaidollaan ja hän on Elastisen joukkueessa.

    • Anonyymi00007

      Kalle Jussila on ihanan sympaattinen laulaja, onneksi pääsi jatkoon.

      • Anonyymi00008

        Jennin silmät on kylmät sikäli kun auki pysyvät. Ei jatkoon Vartiaisen noeta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2144
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      72
      1224
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      938
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      140
      719
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      646
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      632
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      567
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      539
    12. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      475
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      75
      460
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      457
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe