HUUTO NET TOIMIIKO KAIKILLA ?

Anonyymi-ap

Olenko tyhmä tai vanhanaikainen. (Uudistus)
En onnistu saamaan minkäänlaisia muutoksia omaan ilmoitteluun.
Ja uuden ilmoituksen jättö on mahdotonta.
Kertokaa miten teillä muilla toimii.

4

772

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Itse lopetin tämän uudistuksen takia Huutonetin käytön kokonaan. En ala myymään tavaraa sillä ettäjoku Huutonet on myyjän ja ostajan välillä tuomarina.

    • Anonyymi00002

      Kokeilin jättää ilmoituksia, eli uudelleenilmoitin vanhoja mitkä sulkeutui 16.02.2026.

      Onnistui kyllä, mutta koska en ole tehomyyjä enkä yrittäjä, en onnistunut julkaisemaan mitään ilman pakkohuutopakettia enkä ilman välityspalkkiota edes noutona, joten poistin ne samantien.

      Huutonetin toiminnassa oli kyllä häiriöitä. Saattoi heittää kirjautuneena ollessa ulos noin vain yhtäkkiä ja satunnaisesti.

      Eli kyllä pienmyyjältäkin ilmoitusten jättö ilmeisesti onnistuu, jos vaan hyväksyy nuo uudet ehdot, ja muistaa lisätä omiin tietoihin pankkitilinumeronsa, jotta ePrice osaa tilittää myyntihinnan myyjän tilille sitten aikanaan. Mikäli siis paketti löytää tiensä perille ostajalle ja mikäli hän muistaa pakettinsa noutaa eikä ole lähtenyt Kanarialle.

    • Anonyymi00003

      Huuto turva tullut pakolliseksi eli pakko lopettaa käyttäminen. Mennyt myyminen niin vaikeaksi ja kalliiksi.

      • Anonyymi00004

        Huuto Plus paketilla (maksaa 12 €/v tai 3 €/kk) saa ainakin melkein samat edut kuin Tehomyyjä/Yrittäjä Huutonetissä, ja ennenkaikkea voi myydä ilman Huutoturvaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1535
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      979
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      931
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      92
      889
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      777
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      622
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      621
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      235
      610
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      607
    10. 49
      577
    Aihe