Pronssipelissä Suomi-Slovakia

Anonyymi-ap

Suomen oltava alusta asti hereillä niin pronssi voi tulla. Pelattava niinkuin Sveitsiä vastaan pelin lopussa.

6

207

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Just så! Veikkaan että tulee viides pronssi Suomelle näistä olympiakisoista. Kanada taitaa olla liian vahva vastustaja välierässä.
      Iivo saattaa ottaa kuudennen, ja siinäpä se

    • Pelkään Suomi-Kanada matsia. Pelkäsin kauheasti, kun katsoin Suomi-Sveitsi matsia. Ihan viime tippaan sai jännittää lähes henkihieverissä. Sietämätöntä.

      Sen sijaan Suomi-Italia matsia oli rennompi katsoa, kun Suomi vain laukoi maaleja ja Italia oli hyytyny.

      Suomi-Ruotsi peli jännitti, mutta onneksi Suomi voitti.

      Saa nähä meneekö Suomi finaaliin vai pronssiotteluun. Toivottavasti finaaliin, mutta se jää nähtäväksi.

    • Anonyymi00002

      Suomella on pidempi palautumisaika pronssipeliin kuin Slovakialla. Se voi ratkaista.

    • Anonyymi00003

      2010 olympiaturnauksen pronssipeli oli tietynlainen eurooppalaisfinaali, jossa kohtasivat turnauksen kahdeksi parhaaksi eurooppalaismaaksi nimetyt Suomi ja Slovakia. Silloin tosin Yhdysvallat pudotti Suomen välierissä ja Kanada Slovakian. Nyt välieräparit ovat siltä osin toisinpäin. Muuten samanlainen asetelma ainakin välierissä ja mahdollisesti mitaliotteluissa. Suomen ja Slovakian välinen loppuottelu niin, että voittaisivat välierissä, olisi aikamoinen unelma. Eri asia sitten, kuinka todennäköistä tuonkin toteutuminen on pronssipelin jälkeisessä ottelussa tuon turnauksen sisällä.

    • Anonyymi00004

      Kanada voitti Suomen 3-2 joten pronssipeliin mennään. Tuskin Slovakia USA:ta voittaa.

    • Anonyymi00005

      Tärkeintä on pysytellä asioiden edellä, siten saa urheilussa valmistautumisetua. Negatiivisuus on osaamista ja lieventää pettymyksiä viisaan ennakkoharkinnan tapaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      155
      1428
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1150
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      859
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      58
      648
    6. 47
      572
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      564
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      542
    Aihe