Olympiasemit / Kanada-Suomi

Anonyymi-ap

Tarkka, jopa varovainen lähtö peliin, mutta ihan onnistunut. Vähän lisää röyhkeyttä ja ärinää voi tuoda hyökkäyspeliin ottelun mittaan. Tehokasta tuollainen puolisalavihkainen nihkeytyskin voi toisaalta olla.

Toiseen ylivoimatilaisuuteen hyvin käytetyt pelisekunnit, vastaus valmennusjohdon luottamukseen ja 0-1, sopivaan paikkaan.

9

219

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hyvittelyjäähy oli odotettavissa, komea filmi Wilsonilta. Nyt pitää vain taipua ja fjongata takaisin. Haula 0-2.

    • Anonyymi00002

      Hiukan passiiviseksi peli puoliväkisinkin meni, ja omista paikoista ei saatu enää yhtä tehokkaasti naulattua tärkeää kolmatta maalia.

      Pehmeähkö jäähy viime minuuteille, näytti sentään hienolta highlighteissa tunnelmaviulujen kanssa. Tällä taitotasolla kun tarpeeksi rummutetaan, niin aina voi joku helpompikin kiekko livahtaa etukulmaan gameseivien seassa.

      Jos on lupa ja varaa näköaloja vähän laajentaa, niin 4 Nations -höntsyjen pohjalta ei olisi uskonut että Suomen A-maajoukkue pystyy pelaamaan olympiaturnauksessa ja haastamaan nationsmestarit tähän tapaan.

      Ei muuta kuin kartattoman kiukun ja epätoivon kautta pronsseja hakemaan. Ovat mukavia muistoja ja vähän enemmän nekin näistä turnajaisista.

      • Anonyymi00004

        Hieno postaus arvostan sua! Aamen. Pronssia tulee oon hyvin varma siitä joskin slovakia on osoittautnut olevansa yllättävän kova joukkue.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Hieno postaus arvostan sua! Aamen. Pronssia tulee oon hyvin varma siitä joskin slovakia on osoittautnut olevansa yllättävän kova joukkue.

        Mukava kuulla, ja kiva kun käytät aikaa ja efforttiasi hyvin mietityn vastineen laittamiseen.

        Ei ollut helppo eikä mikään turnauksen paras peli pronssiottelu, mutta riittävän hyvä suhteessa Slovakiaan, ja maalit ohjasivat sopivasti peliä.

        Olympiapronssi on hieno saavutus, jonka historia ja lajikulttuuri tulee muistamaan. Samoin kuin ehkä sen, miten lähellä Suomi oli välieräyllätystä näissä kisoissa.


    • Anonyymi00003

      Mitä mitä Suomi - Kanada matsi erotuomarit Kanadasta!!
      Slovakia-USA tuomarit.... USAsta!!!
      Täyttä pelleilyä

    • Anonyymi00005

      Mutta kautta aikain tyylikkäimmät pelipaidat ovat leijonilla nyt. Toivottavasti se enti-
      nen typerä juustokolmio leijona jää lopullisesti unholaan!

      • Anonyymi00007

        Juustokolmio on toisaalta aika klassiseksi muodostunut. Calgaryssa 1988 ei tainnut vielä olla käytössä, eli joku muukin mitali saavutettu ilman?

        Poliisin leijonamerkki voisi myös olla jollain tapaa aika päheä esim. hihoissa.


    • Anonyymi00008

      5-6 maan marginaalilaji, who cares

      • Anonyymi00009

        Talvinen kulttuurilaji, ei moukille ja sontakärpäsille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1692
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      893
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      96
      653
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      644
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      618
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe