Maalivahdin häirintä ja maali hyväksyttiin. Suomi ei uskaltanut haastaa, koska päätuomarit kanadalaisia, paitsio, IIHF-farssiliitto ja missä se Rene Faselkin on?
Korkea maila ei ollut sellainen, mutta tuomari oli niin kaukana, että tuollaisia jää viheltämättä. KANADA PITI SAADA VOITTAA, JA KAKKI MENEE KUTEN IIHF haluaa, USA saadaan voittoon, niin taas sama nauha päälle.
Täysin ryvettynyttä ja korruptoitunutta.
Näin se piti mennäkin
Anonyymi-ap
4
105
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jep. Miksi tämä edes hyväksyttiin, että päätuomari Kanadasta. Tuskin se siihen kaatui, mutta mielestäni Pennanen ei ollut kartalla mitä pitäis tehdä. Pronssi otetaan, mutta ennen sitä Pennanen kotiin.
- Anonyymi00002
Höpö höpö suomi johti 2-0 ja tahallaa hävis kanadalle. Ei halunnu suomi finaalii näky selvästi että ei kiinnosta mennä finaalii ku ei kunto kestäny ottelus.
- Anonyymi00003
Tiesi etukäteen kuinka käy kun erotuomarit oli Kanadasta
- Anonyymi00004
Voisiko tässä tilanteessa vedota vielä USA:n edustajainhuoneen oikeusvaliokuntaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827