Show-paini-lanka remonttiin heti. Oli mielenkiintoinen ja asiallinen lanka tubettamisen ja reaalimaailman välisestä suhteesta. Eli onko tubettajilla mitään vastuuta totuuden puhumisesta.
Voivatko lurittaa mitä tahansa pajunköyttä vedoten virtuaalisen roolihahmon jutusteluun joka ei ole juridinen henkilö?
Voivatko lurittaa mitä tahansa pajunköyttä vedoten virtuaalisen roolihahmon jutusteluun joka ei ole juridinen henkilö?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Eiköhän Pirjo Hannelen seuraajafanitkin ala pikkuhiljaa tajuta, mitä tuo "hahmo" todellisuudessa aja takaa.
Metsäman on häntä opastanut, miten kannattaa toimia; ihan överiksi vaan, syö ja mässäile, minkä terveys ja kukkaro kestää! Hän itsekin sikailee ja örveltää aina kun on tilaisuus.😛
Oikeesti ohje kolleegalle oli: "Syö ja mässäile niin paljon kuin maha vetää - vaikka sitten terveyden kustannuksella". 🥩🍰
Meillä ei uskota että maalasi itse Varislahden talon! Esitteli kyllä telineitä ja maalailtuja seiniä mutta koskaan emme nähneet häntä telineillä kiipeilemässä. Maassa liikkuminenkin on näyttänyt jo vuosia hyvin työläältä huojumiselta.
Kyllä se maalasi sen talon ja voin todistaa sen
Höpön löpön 🤡
Tais olla joku filminpätkä, kun räystään alustan seinää maalattiin henkilönosturista käsin.🏡
Ei ole höpön löpö vaan ihan totta😌
Niin mitä sitten
Niin sitä, että jotain jäi todisteeksi ITSEtehdystä työstä. Talon alaosan maalasi telineiltä käsin ja yläosat nosturista. Ei jäänyt epäilystä ainakaan minulle.👍
Yhellä käellä röökkui räästäästä ja toosella mualasi vevurin korkiapiane ruuskulla jokk olll seläs
Ei kyllä uskota!
No ei minullekaan
Entä mitä todisteita on sannista? Ettei vaan olisi huomion kerjäämistä katsojalukujen kartuttamiseksi.
Ei ole ensimmäinen tai toinen kerta kun huomion kipeä narsisti järjestää showpainia.
Aika epätoivoista säälinkerjuuta, jos pitää syöpäkin valehdella? Ei kai kukaan noin vakavaa sairautta viiti esittää!
Aikoinaan tv- toimittaja kaappasi itse itsensä ja sai kuin saikin köytettynä ollessaan nenän päällä tai jollakin soitettua apua....paljastui narsismikohtaukseksi ja valkotakkiset saapuivat....oli ruotsinkielinen heppu.
Terveelliset elämäntavat kuten painonhallinta ja tupakoimattomuus ehkäisevät useimpia syöpiä.
Täm)ä tieto syöpäjärjestöjen sivuilta!
Ihmetyttää jos sairaanhoitaja ei tiedä tuota seikkaa ja sanoo että hyvvee on.
Kosulan kylä onkin savuton!👍 Mitä nyt Koneman tupruuttelee kesäisin Zetorillaan mustaa savua taivaalle "vihreiden kiusaksi".. Metsämanin "päästöt" tulee peräpäästään ja osa vanhoista koneistaan. Puulämmitys iso ilimanpillooja omakotialueilla Helsingissäkin.
Kyllä voi ollakin melko savuton, mutta asukkaat ja tubettajat sauhuttelevat.......
Kyllä sinä pike olet ahkera,,,
Kiitos,kyllä minä olen ahkera.
Joillain videoilla oikein kuvaa, miten perusteellisesti hän suorittaa siivoustyön. Tuolit ja muut irtokalusteet pöydille ja sitten imuroidaan ja mopataan ja sittenpä onkin jo naama punaisena ja "kuvauskunnossa". "Tältä näyttää tosi ahkera ihminen". Ja voikin jo nauttia kahvin kanssa jottai hyvvee.😋