Milloin tuo siivotaan pois? Näkyy suoraan Ulvilantielle kun ohi ajaa. Kuinka kauan kestää vakuutusyhtiön ja poliisin tutkinnan kanssa? Jos on vielä kesällä tuossa niin rotat tykkää ja haju yltää koko alueelle.
Koivistonpuistikon kaupanraadon siivominen
38
590
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mikä raato siellä on?
- Anonyymi00002
Ihme saamattomuutta. Tutkiiko poliisi siellä vielä jotain?
- Anonyymi00003
Mene, tai soita ja kysy niiltä.
- Anonyymi00004
Poliisin tutkinta on varmasti jo pitkälti selvillä, suurin ongelma lienee vakuutusyhtiön kanssa tappelu ja purkuluvan saaminen.
- Anonyymi00005
Voi olla, voi olla ettei ole.
- Anonyymi00006
Antaa olla, ei se sen rumempi ole nyt kuin ennenkään.
- Anonyymi00036
nistiongelma siirtyi muualle kun siinä ei enää ole olutmyyntiä eikä voi juoksukaljojakaan hakea
- Anonyymi00008
Onhan tuo aivan kamala mutta se voi olla siinä vaikka pari vuotta, riippuu siitä kuinka kauan Keskon lakimiehet tappelee vakuutusyhtiön kanssa
- Anonyymi00009
Nii i on se sitten vaa semmosta.
- Anonyymi00010
Onhan tuo ajankohtainen monumentti K-markettien rappiotilasta.
- Anonyymi00011
Onko sulla plussakortti?
- Anonyymi00012
Milloin Satakunnan kadun kuorma-autokorjaamo siivotaan pois. On aivan karmean näköinen.
- Anonyymi00013
Milloin itse ajattelit käydä pesulla. Sitä ei huomaa omia hajujaan, kovin helposti.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Milloin itse ajattelit käydä pesulla. Sitä ei huomaa omia hajujaan, kovin helposti.
Juuri käänsin viime viikolla sukat. Hyvin ehtii pesulle vielä.
- Anonyymi00015
Milloin noi Satakunnan kadulla olevat rautaromut oikein siivotaan ja ai niin .... täytys varmaan myös koko romupihan maa vaihtaa. On aivan öljyssä.
Milloin Ympärivirasto puuttuu asiaan vai onko viraston virkamiehet lapatossuja. - Anonyymi00016
Satakunnan kadulla haisee jäteöljy. Tuleeko se haju siitä siististä korjaamosta ?????
- Anonyymi00017
Ei kun se haju tulee Porin Leivän leipomosta, eikä se ole jäteöljyn haju vaan tuoreen leivän tuoksu.
- Anonyymi00018
Kyllä se haju tullee korjaamon maasta. On ihan öljyssä koko piha. Pitäis kaivaa koko piha ainaskin 1-2 metrin syvyydeltä maa-aines pois.
- Anonyymi00019
Voin lainata lapion jos alat hommiin kun tuntuu olevan niin tärkeä asia.
- Anonyymi00041
Onhan sulla aikaa kaivaa.
- Anonyymi00020
Koska ne korjaa sen pihan. On aivan täynnä öljyä sun muuta töhnää.
Peltiromua kauheat kasat ja kuorma-autoraadot tukkivat koko Satakunnan kadun.
Omistajilla ei ole minkäänlaista käsitystä, mitä on siisteys. - Anonyymi00021
Satakunnan katu pitää siistiä ja HETI
- Anonyymi00022
Mene siivoamaan mene, hopi hopi.
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Mene siivoamaan mene, hopi hopi.
Se kuulu omistajan hommiin, mut ei taida siisteys kiinnostaa. Niin ja miten saisi ne kuorma-autoraadot pois kadulta tukkimassa liikennettä. Pysäköintivalvojilla on hyvä mesta sakottaa päivä kausia seisovia kuorma-autoja heh heh.
Tämä paikka alkaa olla jo nähtävyys. Diipa daa ... kovaa menoa Satakunnan kadulla.
- Anonyymi00024
Nyt siivoushommiin korjaamon pojat
- Anonyymi00026
Hopi hopi
- Anonyymi00027
Ympäristövirasto pitäisi hoitaa nämä siisteysasiat, mutta siellä ei ole muita kuin diipa-daa porukkaa.
- Anonyymi00028
Mistä sinä sen voit tietää, että on diipa-daa porukkaa. Teollisuusalueella, kun on erisäännöt mitä asuinalueella. Suosittelen muuttamaan ensin mainitusta, jälkimmäiseen mainittuun.
- Anonyymi00029
Mene sä Satakunnankadun autonromuista valittava runqqari panemaan vaikka äitiäsi
- Anonyymi00030
Satakunnan kadulla on paljon romua sikin sokin. Kuorma-autotkaan ei mahdu ajamaan korjaushalliin, kun romut estävät sen.
Että näin tänään. - Anonyymi00031
Niin on ja jotain tarttis tehdä. Ympäristövirasto on täysin diipadaa kerho.
- Anonyymi00032
Meinaatko ympäristövirastossa olevan raskaankaluston kuljettajia mahduttamaan firman kaluston pois, silmiesi edestä korjaushalliin.
- Anonyymi00033
Ei ei, mut Pilipalivirasto pitäis huolehtia siisteydestä ja eipä toi korjaamo siisti ole.
- Anonyymi00034
Joko jo on persut alkaneet tukemaan pienyrityksiä, suuryritysten kanssa ja alkaneet siistiä yrittäjien halleja, muutenkin kuin saattamalla niitä konkurssiin.
- Anonyymi00037
Diiba daaaa vaan
- Anonyymi00038
MILLOIN KOKO PORI SIIVOTSSN POIS? Karmee rytökasa näkyy vilkkaalle tuurun tielle.
- Anonyymi00040
Ei ihan heti tulisi mieleen muuttaa Turuntielle. ihailemaan Porin nähtävyyksiä.
- Anonyymi00039
Kovaa romupeliä Satakunnan kadulla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2782593Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."772443SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis512182Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj671844- 1201618
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis591544- 1341396
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin731288Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.871099Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli761089