Hannu Ahola epäilee keskustan varastavan Pitkälän kuntalaisaloitteen idean puolustusvoiman materiaalihankinnan saamisesta Haapavedelle. Asiasta kertoo Haapavesi-lehti asiallisesti. Puolustushallinolla on nyt kyllä reilusti varaa kaikenlaisen materiaalin hankintaan ja olisi syytä kiireesti selvittää mitä Haapavedellä voitais valmistaa
Olisiko mahdollista ....
25
547
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jaa
- Anonyymi00002
Ompelimo jossa tehdään kalsareita kannattaa perustaa.
- Anonyymi00003
Siinä taasen yksi kepuloinnin suuri vahinko Haapavedelle, kun ei anneta valtuuston kokouksessa edes esitellä näin erinomaista ideaa!
- Anonyymi00004
Persutellaanko tässä asialla missä joku keksii kehittämisidean mutta todellisuudessa ei ole resursseja viedä asiaa eteenpäin?
Tässä kannattaa muistaa miten vaalikausien ylitse persut eivät ole kyenneet tekemään paikkakuntaa kehittävää politiikkaa.
Kateus ja kyräily yhdistettynä aiheettomiin valituksiin on ainoa anti mitä tältä hallituspuolueelta paikallisedustajien osalta on saatu nauttia.
Kaikkien kannattaa muistaa ne julkilausumat joita persujen nimissä on annettu niin somessa paikallislehdissä kuin myös eri oikeusasteissa valituksia tehdessä ja rikosilmoituksia rustatessa.
Kehtaako joku yhä puolustella tätä "paikkakuntaa kehittävää persupolitiikkaa"????
Kyse ei ole yhdestä ihmisestä vaan kokonaisvaltaisesta sodasta kehitystä vastaan missä atsaloina käytetään kaikkea sitä mitä muut edes yrittävät tehdä ja toimia paikkakunnan kehittämiseksi.
Häpeällistä toimintaa persuilta..- Anonyymi00006
Ovatko nämä "persut" kanssasi samassa huoneessa?
Juttu koski harya, niin missä näit nämä "persut"?
- Anonyymi00005
On ihme skenaario
- Anonyymi00007
Viisaus on rajallista, mtta kepuloinnin tyhmyydellä ei ole rajoja!
- Anonyymi00008
Aihetta ois elokuvaan mitä kaikkia vuosien aikana sohittu..
- Anonyymi00010
Siitä tulisi ikävä elokuva!
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Siitä tulisi ikävä elokuva!
Sekoitus kuutamosonaattia ja peräkamarin poikia höystettynä pirunpellolla ja kaikilla synneillä,mutta totta toinen puoli,keput kyllä ryssiny perusteellisesti kaiken,ois hommannu evuskunnasta ennemmin tieremontin aittokylään niinku lohela sai sarjankylälle,uutta pikiä keskelle ei mitään,ja siltaremontti,nyt täällä lentokenttä kunnostettu muutamalle kermaperseelle
- Anonyymi00018
Anonyymi00012 kirjoitti:
Sekoitus kuutamosonaattia ja peräkamarin poikia höystettynä pirunpellolla ja kaikilla synneillä,mutta totta toinen puoli,keput kyllä ryssiny perusteellisesti kaiken,ois hommannu evuskunnasta ennemmin tieremontin aittokylään niinku lohela sai sarjankylälle,uutta pikiä keskelle ei mitään,ja siltaremontti,nyt täällä lentokenttä kunnostettu muutamalle kermaperseelle
No selevishän se.
Aittoperäset on katteellisia Sarjankyläläisille pikitiestä.
Eihän tälle voi kun nauraa🤣🤣🤣
- Anonyymi00011
Onko tämä epäilevä Ahola se sammakkoasiantuntija joka toimi persujen valtuustoryhmän nokkamiehen tuulivoima asiantuntijana vai erehynkö nyt persu-Aholasta?
- Anonyymi00013
Aha?
- Anonyymi00016
Puheenjohtaja Kaikkosella on se tuomio niistä Nuorisosäätiön rahoita.
Ei voi luottaa. Kolikkokukkaroaankaan.
- Anonyymi00014
Kaikkihan sen jo tietää, että Hemppa ei antanut edes Heikin esitellä erinomaista ideaa ja asiaa valtuston kokouksessa! Minkähän vuoksi?
- Anonyymi00015
Ei voi ymmärtää pieni ihminen kaikkia asioita..tsempit vasn teille!
- Anonyymi00017
Vasen vai vaan🤔
- Anonyymi00019
Ei ole mahdotonta
- Anonyymi00020
Ei onnistu!
- Anonyymi00021
Hoopovedeltä saa hyviä ritsanrunkopuita.
- Anonyymi00022UUSI
Noinhan keskusta toimii, varastaa toisten ideat, näin se on toiminut ennenkin, ei ole mitään outoa, tuo on kepun tapa, kun itellä ideariihi ei säteile se täytyy ottaa toiselta.
- Anonyymi00023UUSI
Ja kerroppa esimerkki
- Anonyymi00024UUSI
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ja kerroppa esimerkki
Juuri niin.
Muista lisätä myös ne persujen omat ehdotukset paikkakunnan elinvoiman lisäämiseksi.
Tyhjien tuolien politiikasta on näet saatu tarpeeksi näyttöjä...
- Anonyymi00025UUSI
Niin eikös se ookki niin että jotku vain esittää ja suutasoittaa, sitten on nää jotka tekee ja toimii!
- Anonyymi00026UUSI
Google osti Vaalasta maata 900 hehtaaria. Sielläpäin joku toimii eikä ole tuuleenhuutelija
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134862Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293523No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501548
- 401413
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv231312- 141222
- 271108
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221027