Mallia Kosulan kuilakkeille miten asiat tehdään.
Olipa hieno loppu CAN-USA ottelussa
Anonyymi-ap
8196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olympialaisten jääkiekon loppuottelu oli ylpeyden ja itsekkyyden loppu.
Kanadan joukkue oli kuin ylpeillä metsämaneilla lastattu vene.
Entäpä mitä tapahtui kun vene ajoi karille ja upposi?
"Tämä on erittäin surullista. Meillä oli niin paljon paikkoja… Minäkin lauoin tyhjästä maalista ohi. Tuntuu, ettei tämä ollut tarkoitettu meille, MacKinnon ruoti katse tiukasti lattiaan."
Kanadan olympiajääkiekkojoukkueen pelaaja
(Iltasanomat) hävityn ottelun jälkeen.
Elämä antaa ja elämä ottaa.
Minulle tuli mieleen koulukiusaaja joka pienenä yritti painaa heikompaa maahan, ja nyt kun siitä kiusatusta tulikin TV-tähti, niin se kiusaaja purkaa pahaa oloaan keskustelupalstoilla.
Elämä antaa ja elämä ottaa..
Minulle tulee mieleen varakkaan ja vauraan perheen ylpeä poika jota iso lauma räkänokkia kiitteli ja kumarteli kaupungin koulun pihamaalla.
Olivat varakkaan ja vauraan perheen pilalle passattua kukkopoikaa miellyttääkseen ja kängissä pysyäkseen tekemään mitä tahansa.
Vaikka haukkumaan meitä maaseudulta kaupunkiin kouluun tulleita ituniskoiksi ja landepaukuiksi.
Sittenkö heräsit?
Sittenkö heräsit ja huomasit tulleesi?
https://youtu.be/hPTv166J3Cg?si=XCMLq3mAPrEeEp28
Jumala ei antanut Suomen voittaa Kanadaa vaikka pottukoira lupasi panna korkin kiinni jos Suomi voittaa.
Miksi Jumala ei antanut Suomen voittaa?
Siksi, että Jumala sulkee joka tapauksessa pottukoiran ja metsämanin pullon korkin.
Oletko tullut uskoon