Odotan niitä

Anonyymi-ap

korvauksia!! Minua ei ole koskaan kohdeltu siten kuin tietty henkilö kohteli! Olen rikkinäinen ja luottamus ihmisiin on tasan nolla! Miksi ette poistaneet häntä projektista, kun pyysin sitä jo monta vuotta sitten!! Käsittämätöntä ettette ymmärtäneet sitä kuinka huonosti voin jo siitä, etten pystynyt tekemään töitä!

3

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Keltä ootat korvauksia, paljonko?

      • Anonyymi00003

        Palstaäijä odottaa saavansa varmaankin suomen valtiolta vähintään kolmekymmentä euroa ja oikaisun väärän persoonallisuushäiriödiagnooain johdosta. Miltä tämä kuulostaa- yli-dramaattinen? TT


    • Anonyymi00002

      Elämässä tärkeintä ei ole esim. taloudelliset tappiot vaan pahinta mitä ihminen tässä elämässä voi tehdä on näytellä hyvää ihmistä ja samaan aikaan tavoitteena on aiheuttaa jopa fyysistä ja henkistä kärsimystä toiselle esim. yrittämällä viedä jonkun omaisuuden ettei jäisi ruokaankaan rahaa. Sellaisen "ihmisen" rangaistus ei tule olemaan yhteiskunnallinen ja se rangaistus olisikin ihan mitätöntä. Rangaistusmielessä on ihan lähes samantekevää elääkö ihminen vaikka koko ikänsä vankilassa, se ei hänen henkistä puolta "rankaise", joka on kuitenkin se olennainen asia ja luonto ei sinänsä rankaise eikä ota ketään eikä mitään henkilökohtaisesti. Miettikääs vähän. Luonnon on oltava vähintään "miljoona" kertaa älykkäämpi toimiakseen ja pysyäkseen pystyssä. Voiko sellaisella älykkyydelä oleva olio antaa vain kaiken anteeksi. Silloin jos jokin olio on täysin itsekäs, silloin voidaan tehdä vaikka pahuutta. Mutta luonnon on ajateltava kokonaisuutta ja sellaisella superälykkyydellä myös oikein tekemisen vaatimus nousee älykkyyden suhteessa. Mitä enemmän älykkyyttä olio omaa ja kyse on kaikkien vastuusta, sen tiukempi on ote esim. ihmisten väärin käyttäytymisiin ja tarvetta niiden korjaamiseen, koska on pakko. Joten ihmisillä pitäisi olla vähän itsesuojeluvaistoa ajatellen kuoleman jälkeistä elämää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2767
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      201
      1054
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      70
      949
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      901
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      63
      760
    6. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      57
      737
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      19
      640
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      56
      607
    9. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      57
      558
    10. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      535
    Aihe