Tapettiin täysin väärällä
Ajoituksella köyhien, pieni- ja keskituloisten ostovoima. Hallituksen ideologisten unelmien takia. Siksi työttömyys valtaisa.
Potkun nykyhallitukselle kiitos.
Pohjois-Karjalan kannalta muutoinkin onnettomin hallitus ikinä. Suorastaan vihamielinen.
Orpo-Purran hallitus on näivettänyt Joensuunkin työllisyyden
14
170
Vastaukset
- Anonyymi00001
PASKIN HALLITUS IKINÄ🤮🤮!!
- Anonyymi00002
No näin on. Jättityöttömyys, konkurssit, valtava velanotto... kaikki vain jotta voitiin antaa rikkaille veroale.
- Anonyymi00005
Anonyymi00002 kirjoitti:
No näin on. Jättityöttömyys, konkurssit, valtava velanotto... kaikki vain jotta voitiin antaa rikkaille veroale.
Muistatko vanhan mainoksen jossa isomahainen porvari naureskeli ruokapöydän ääressä että ”eihän ne edes äänestä, buahhahhahhaa”
Ensi kerralla aion äänestää varmasti. Äänestäkää tekin kaikki!
- Anonyymi00003
Orpo-Purra takiaispuolueineen on surkea. Varsinkin Itä-Suomen kannalta.
- Anonyymi00004
Dynaamisia vaikutuksia odotellessa. Lässyn lässyn ja vielä kerran lässyn. Ei jaksa oikeesti enää hallituksen lätinää kuunnella. Onneksi vaalit tulee ensi vuonna. Ei haittaisi jos tulisi aikaisemmin.
- Anonyymi00006
Kepu ja demarit. Pohjois-karjalan turva 👍👍
- Anonyymi00007
Orpo ja Purra eivät vaikuta numeroiden valossa talousneroilta. Eikä kyllä Marttinenkaan.
- Anonyymi00008
Kyllähän se marinin punaviherhallitus oli niin tuhoisa ettei kolmekaan hallituskautta riitä niiden tuhojen korjaamiseen.
- Anonyymi00009
Mitteepä se terve immeinen työllä.
T: Vasemmistoliitto - Anonyymi00010
Jos työ ois herkkuu,
niin vasurithan sen tekis... - Anonyymi00011
Paska hallitus. Seuraava parempi. Nykyinen hallitus on kaikilla talousmittareillakin edellistä huonompi, vaikka silloin oli korona. Ja muut mittarit pääkle kuten luottamuksen murentuminen. Nykyhallitus on kumpujen yöstä.
- Anonyymi00012
Edellinen hallitus otti koronan varjolla niin paljon ylimääräistä lainaa että luvut näytti hyvältä ja jättivät katastrofin nykyiselle hallitukselle.
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Edellinen hallitus otti koronan varjolla niin paljon ylimääräistä lainaa että luvut näytti hyvältä ja jättivät katastrofin nykyiselle hallitukselle.
Kokoomus vinkui vielä enemmän koronatukia firmoille mitä myönnettiin.
- Anonyymi00014
Hyvä hallitus! Ei täällä mitään tyhmiä töitä kaivatakaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial261819Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1561789Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3501535Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2131154- 1441138
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221128- 285995
- 11985
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt4979Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49928