Työttömät alkavat nyt saada tekstiviestejä

Maaliskuun jälkeen työttömän puhelimeen voi kilahtaa viesti TyömarkTorilta.
22353
5Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Sehän olis hyvä. Varokaa, jos pyytää pankkitunnuksia.

Äänestä
  • Mitä kukaan tekee mitään työttömän pulin pankkitunnuksilla? Perseaukista porukkaa ne on ja kukaan ei niistä hyödy.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Mitä kukaan tekee mitään työttömän pulin pankkitunnuksilla? Perseaukista porukkaa ne on ja kukaan ei niistä hyödy.

    Orpo ajaa hakemaan ensisijaisia etuuksia eipä huomaa miten työkelvottomia työnhakijoita te toimistossa tulee olemaan ihan käyttökelvotonta ihmisroskaa jotka ei koskaan työllisty vaan viettävät aikaansa tulevalla uudella torilla eli rotkolan tontti

    Äänestä

Hienoa palvelua.

1Äänestä

Työkkärin pimut soittelee nyt olisi pinpppiii tarjolla tuutko?

5Äänestä
  • Oho... no minulle saa sitten soittaa 🙋

    2Äänestä

Oikein! Pultsarit laskemaan vaikka kiviä tienvarteen Kela-tukien eteen🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Äänestä
  • Sosiaalitukien vastineeksi pitää mennä risusavottaa siivota tievarsia kun roinaa lumen alta paljastuu . risusavotta pitää koskea myös kantaväestöä eikä maahanmuuttajia eli pulit töihin jatkopestejä kehitetään palkkatuki lakkautetaan kokonaan mitä sillä tekee valtio joutuisi ottamaan velkaa tehottomaan työllistämiseen

    Äänestä

Työttömälle soitetaan nyt ois kobehärkää ja kozelia kolilla, sviitissä odottaa uhkeat pimut mene heti kolille!

4Äänestä

Minäkin haluan saada seksiviestejä...! 🙋‍♂️

Äänestä
  • Sain seksi viestin appiukolta hyppään jopon selkään ja suuntaan anoppilaan 🚴‍♂️

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sain seksi viestin appiukolta hyppään jopon selkään ja suuntaan anoppilaan 🚴‍♂️

    No nyt sain myös neekkeri sankkerin appiukolta! 🥰

    3Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    No nyt sain myös neekkeri sankkerin appiukolta! 🥰

    Onneksi olkoon! ☝️

    1Äänestä

Varma kaato 🫡

Äänestä
  • Aion liu'uttaa sen sisään, aivan huippuun
    Aion liu'uttaa sen sisään, en aio koskaan lopettaa
    Liu'uta se sisään, aivan huippuun
    Aion liu'uttaa sen sisään, liu'uttaa sen sisään, liu'uta sisään
    Kyllä, kulta!

    2Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Aion liu'uttaa sen sisään, aivan huippuun
    Aion liu'uttaa sen sisään, en aio koskaan lopettaa
    Liu'uta se sisään, aivan huippuun
    Aion liu'uttaa sen sisään, liu'uttaa sen sisään, liu'uta sisään
    Kyllä, kulta!

    Sitten olet miehuutesi huipulla, syvällä naisen sisällä.
    Sitten nainen kysyy; Joko se on siellä...? 😂🤣😂
    Voe helevettiläinen, kyllä se on tämä vitsihuumori...! 😂🤣😂

    Äänestä

Tiedän mitä haluat
Näen mitä etsit Tiedän
mitä haluat minulta
Ja, ja aion antaa sinulle lisää

Puhut liikaa
Kohtelet minua aina niin epäystävällisesti
Tiedän, mitä minun on tehtävä
Saadakseni mielenrauhan

Aion liu'uttaa sen sisään, aivan huippuun Liu'uta se sisään, en aio koskaan
lopettaa Liu'uta se sisään, aivan huippuun Liu'uta se sisään Liu'uta se sisään, aivan huippuun Liu'uta se sisään, liu'uta se sisään Liu'uta se sisään, liu'uta se sisään Aivan huippuun, kulta, hah

1Äänestä

Vaimoni pyytää useasti voitko välillä hinkata sitä ikkunan puoleista laitaa 🙄

Äänestä
  • Lupa evätty🖕
    T kelan pimut

    Äänestä

En saa tekstiviestejä enkä puheluita mutta kirjeitä tulee lähes päivittäin pankinjohtajalta. Kirjeessä mainitaan useasti että on taas eräpäivä, mikä vi...n eräpäivä kun en harrasta metsästystä 🤔

Äänestä
  • Työttömät pulinvenkulat koirienpaskoja keräämääm, kun ne kohta tulee näkyviin kelien lämmetessä? Taksa voisi olla, että sen 9 euroa saa päivälle, kun on kerännyt 3kg koiranpaskaa, tai 10 tyhjää kaljalaatikkoa.

    Äänestä

  • Nainen on ajatellut puliveivareita, että heille jää keräämis askaretta kevääksi. Muuten ette saa päivärahaa, jos ei ole kerättävää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maaliskuun jälkeen työttömän puhelimeen voi kilahtaa viesti TyömarkTorilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu