Selvästi kun kaikki tekeminen on liki pysähtynyt kokonaan on nyt talvikin kylmempi ollut ja lumisempi. Vihreett olleet oikeassa! Mutta persut ja kokomus lopetti kaikenlaisen työn lähes tyystin ei energia kulu ei savuta mikään kone. Rahaa ei ole kulkea edes kaupassa ihmisillä niin kyllä selvät merkit lunta on ja pakkasiakin ollut sitten 90 luvun. Kyllä se ärripurra on vihree vieläki ja halla samaa sakkia
Persut torjuu ilmastonmuutosta
Anonyymi-ap
6198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Purran työkokemus on puhdas nolla ja tämä vielä meinaa jotta siivoojantyöhön voi heittää kenet tahansa ilman jopa koulutusta. Ei polonen tiedä että koulutus siihen oltava tai pinnat on kohta pilalla.
Ei ole ilmastonmuutosta. Persujen suosittu poliitikko Hakkarainen on sen ykskantaan todennut.
Oikeisto on ylhäältä alas täysiä hörhöjä. Joka osa-alueella, ei mitään poikkeuksia. Kesällä ja talvella ei oo lämpötilassa mitään eroa, eikä saunassa oo kuuma, kun oikeistolainen niin päättää, se on silloin totuus ja kaikki muut on väärässä. Työpaikkojakin on 350 000 eli jokaiselle 350 000 omansa, kun vaan kuvittelee ja päättää niin. Sitten se asia on niin.
Näinhän se porvarilla mopo keulii ja se on kipannut nyt selälleen ja niinhän siiä kävi että sen porvarinkin massi rupesi tyhjenemään
Persut torjuvat ilmastonmuutosta pieremällä sisäänpäin.
Purrahan syö kasviksia. Persuullaa.