Talibanit ja perussuomalaiset ovat arvokonservatiiveja ja tavoitteet samoja:
- uskonto sotketaan politiikkaan
- molemmat kansallismielisiä
- vähemmistöjen asemaa syrjitään
- mediaa kontrolloidaan
- naisten asemaa heikennetään
- yhdenvertaisuuden poistaminen yhteiskunnasta
Varmasti muitakin yhtäläisyyksiä löytyy, mutta tuossa noin muutamia mainitakseni.
Mitä yhteistä persuilla ja talibaneilla?
15
203
Vastaukset
- Anonyymi00002
-häilyvä käsitys suojaikärajoista
- Anonyymi00003
Mitä yhteistä on kaikilla Suomen nykyisillä puolueilla; Unelmahöttö.
- Anonyymi00004
Muskin persutvitterissä on nyt pinnalla ilmiö, jossa persunaiset ehdottavat naisten äänioikeuden poisottamista, jotta Suomi saataisiin takaisin.
- Anonyymi00007
Urho Orban:n aikaan
- Anonyymi00005
Adolf on hieno mies.
- Anonyymi00006
Dunja:
Entä ero demareilla ja talibaneilla?
Kumpikaan ei siedä kilpailijoita.
Odottavat maailmanloppua.- Anonyymi00008
Muita puujalkavitsejä ?
- Anonyymi00009
Demokratioiden yhteyttämistä ei opiskella luonnontieteen tunneilla?
- Anonyymi00011
🤣🤣🤣
- Anonyymi00010
Talebaanit käyttävät vähemmän viinaa, ovat terveemmän näköisiä, ruumiillisesti paremmassa kunnossa ja homous on heille syntiä.
- Anonyymi00012
Ja siellä ei ole sivareita toisin kuin persuissa. Näyttäisi olevan maanpuolustushenkistä porukkaa muutenkin kuin puheissa.
- Anonyymi00013
debiili demarit ottavat turvaan partaväen iranista 🤔se kertoo paljon teidän maailman katsomuksestanne
Kun katsoo Iranin nähtävyyksiä, kaupunkeja ja kulttuuria, niin sitä voi aina vertailla näihin meikäläisten tokmanniprismacittari -keskuksiin. Iranista tulee fiksua porukkaa. Mutta ei persu sitä tiedä, että Iran ei ole muslimimaa.
- Anonyymi00014
kommunistit teki vallankumouksen ja aku ankan palvojat kanssa , eli ihan samaa väkeä
- Anonyymi00016
Kyllä on taas lantalootan lapsellisuus huipussaan - ja millaisella tietopohjalla.
😄 😅😂 🤣 🤡
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3422770SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601044
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021009Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7898Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön200815- 36719