Koetko että kaivattusi on ghostannut

Anonyymi-ap

Sinut? Onko jättänyt vastaamatta viestiin tms.? Miten suhtauduit? Oletko sinä ghostannut hänet joskus? Kerro ikäsi suurinpiirtein. Tämä kiinnostaa minua. Mielellään myös sukupuoli.

11

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Kerroppas ihan itse ensin jos jotain haluat.

      • Anonyymi00003
        UUSI

        Kerron huomenna. Minulla on teoria ghostaamisesta.
        AP


    • Anonyymi00002
      UUSI

      On jättänyt vastaamatta, ajattelen että sille on ymmärrettävät syynsä.
      En ole itse ghostannut.
      T. Nainen 37

      • Anonyymi00004
        UUSI

        Mikään syy ei ole riittävä ghostaamiselle, aikuinen kykenee yleensä kommunikoimaan ja vastaamaan oli kyse mistä tahansa. Itse en sitä harrasta.


    • Anonyymi00005
      UUSI

      Joskus aikanaan hän teki sitä

    • Anonyymi00006
      UUSI

      On ghostannut/ jättänyt vastaamatta kahteen viestiin. Ajattelin, että ei tajunnut/ tunnistanut/ tiennyt, mitä vastata. Eikä syystä tai toisesta ollut valmis vastaamaan. Ja tietysti myös ei välittänyt tarpeeksi. En sinällään yllättänyt,mutta piti jonkinlainen irtipäästäminen aloittaa. En tiedä, miksi tämä ihminen pyörii / on pyörinyt niin paljon päässä ja sydämessä. Vieläkin, mutta odota en enää vastausta. Haikeus on syvä, mutta toivon, että hän voi hyvin!
      Olen "ghostannutx joskus kauan sitten menneisyydessä, kun ei kiinnostanut tarpeeksi, mutta en tätä miestä. Naiselta tämä.

      • Anonyymi00011
        UUSI

        Nyt sitten tiedät miltä ghostaaminen tuntuu. T: Karma


    • Anonyymi00007
      UUSI

      En koe.

    • Anonyymi00008
      UUSI

      En koe mutta meidän välillä on jotain niin arvokasta että hänen kannattasi punnita reaktioitaan siinä valossa että kaikesta huolimatta minäkin olen vain ihminen. Asiat ovat alkaneet painaa sydämessäni.

    • Anonyymi00009
      UUSI

      Aikoinaan kyllä. Olihan se pskamaisesti toimittu. Mut en ole kehdannut mitää hälle siitä enää koskaan sanoa. Vaikka oltu tekemisissä.

    • Anonyymi00010
      UUSI

      Jaa-a. En oikein ymmärrä koko käsitettä. Varmaan johtuu iästä. Jättäähän hän säännöllisesti vastaamatta joihinkin sähköposteihini, joissa on kysymys. En osaa kuitenkaan ottaa siitä itseeni, koska olen tottunut, että etenkin 50+ kaverit ja perheenjäsenet toimii näin ihan säännöllisesti. Meidän sukupolvi ei kai vain ole vieläkään ihan tottunut tähän hektiseen viestittelymaailmaan. Että viestitse pitäisi jotain henkilökohtaisia asioita hoitaa. Minä ainakin luotan siihen, että jos IRL kasvokkain tavataan, niin sitten asiat selviää. Ja jos ei tavata IRL, niin sitten ei ole tarviskaan asioiden selvitä. Koska meille, ainakin mulle, elämä on IRL, ei netissä.
      En ole koskaan tarkoituksella ghostannut. Sitä en osaa sanoa kokeeko hän minun ghostanneen. Koko termi on tosiaan itselle vähän outo.
      Naiselta55+

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      122
      7111
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      122
      4897
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      64
      4195
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      15
      3443
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      719
      2231
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      268
      1654
    7. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      67
      1445
    8. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1418
    9. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      57
      1366
    10. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      22
      1306
    Aihe