Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Voisitko olla suhteessa rahan takia?

Tämä kysymys suunnattu naisille oikeastaan mielellään n. Alle 35v.
Voisitko kuvitella seurustelevasi vain rahan takia? Kyseessä erittäin hyvin toimeentuleva myös kaiketi ihan ok näköinen 42 vuotias mies. Tähän kuuluisi tietenki hieno omakotitalo arvoalueelta, autot, loma-asuntoja suomessa sekä ulkomailla. Sinun ei myöskään tarvitsisi käydä töissä vaan toimeentulosi oisi turvattu.
13250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Se vähän riippuu. Jos pelkästään rahan takia eli sä et ole miehenä millään tasolla kiinnostava, niin sitten sun täytyisi kyllä hyväksyä, että mulla on rakastajia.

Äänestä

Ja tähän vielä lisäyksenä, että millainen oisi sopiva kuukausi korvaus? Kuitenkin siten, että maksan asumisen ym, saisit hienon auton käyttöösi sekä tietenki maksaisin matkat ym.

-Ap

Äänestä
  • Riippu ihan ärstäkertoimestasi sekä siitä, kuinka rasittavaa, ärsyttävää tai tylsää seuraa sinä olet.

    Äänestä

Voisin

Äänestä

En. Jos kaipaan enemmän rahaa, pystyn tienaamaan itsekin. Kyllä miehellä täytyy olla muutakin annettavaa suhteeseen.

Äänestä

Voisin ihan hyvin. Mulla on jo ihana okt, mut hankaluus tulla toimeen näinä päivinä opiskelijana...

Äänestä

Näissä usein vaan tahtoo mennä niin, että pitää sitten olla ulkonäkökin kohdillaa, että tällaiseen pääsee mutta muuten miksi ei

Äänestä

No en. Ei niitä golddiggereitä niin vain ole, pitää olla jotain tunnettakin mukana. En ole itse varakas mutta elämässä on muutakin kuin raha ja omaisuus. Ei kiinnostaisi kylmä suhde.

Äänestä

Vois kiinnostaa jos mies tajuaa että kyse on pelkästä bisneksestä eikä ala kitiseen, jos mulla on samaan aikaan muitakin miehiä…

Äänestä
  • Millainen itse sitte olet?

    Äänestä

Kyl todellakin voisin. Toi ois kyl unelma vielä kun sen ottais silleen että nuoruuden juttui ni vois vanhempana muistella🤣. Tyylii ennen ku haluis perhettä ni pitäis hauskaa vaa mut en kyl tiiä mist löytää

Äänestä

Kuvattuja suhteita on paljon eron jälkeen.Miehillä ja naisilla pannaan kun siltä tuntuu. Kumpi rahoittaa hän tekee päätökset.Toinen on kämppiksenä kulissi liitossa.Pelaa niin kauan,kunnes maksaja vaihtaa seuraavan.

Äänestä

Kävis mulle ja ehkä jokin 1500€ kuukaudessa ni sillä pärjäisin ihan kivasti

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä kysymys suunnattu naisille oikeastaan mielellään n. Alle 35v.
Voisitko kuvitella seurustelevasi vain rahan takia? Kyseessä erittäin hyvin toimeentuleva myös kaiketi ihan ok näköinen 42 vuotias mies. Tähän kuuluisi tietenki hieno omakotitalo arvoalueelta, autot, loma-asuntoja suomessa sekä ulkomailla. Sinun ei myöskään tarvitsisi käydä töissä vaan toimeentulosi oisi turvattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu